skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

SP NR 1 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY             KONKURSY 2018/2019 1 PÓŁROCZE
  PRZEDMIOT/OSOBA PRZYGOTOWUJĄCA

ILOŚĆ UCZNIÓW UCZESTNICZĄCYCH

OGÓŁEM

NAZWA KONKURSU LAUREACI/WYRÓŻNIENI
PLASTYKA Anna Sznajder   Konkurs Gminny „Polska mój wolny kraj co jest w nim dla Ciebie naj…”- Wyróżnienie Kacper Śniadek 5a
Monika Bogumił Laszczak  

Konkurs Gminny „Polska mój wolny kraj co jest w nim dla Ciebie naj…”-

Konkurs  Mieszkam w Beskidach

Wyróżnienie Ela Kąkol 5a

brak wyników

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Beata Szymańczak

Anna Węgrzyn

  Gminne sztafetowe biegi przełajowe dziewczyn  i chłopców 1 miejsce dz. ( Natalia Kowalska,  Dagmara Chrobak, Agata Rzepa,  Julia Jarzębowska, Martyna Rosiak,  Anna Pawlik), chł. ( Karol Drelicharz,  Jakub Mańdok, Szymon  Laszczak, Marek Salachna,  Kamil Twardowski, Kamil Caputa)
  Gminne zawody w piłce nożnej 1 miejsce chłopców
  Półfinał powiatu w piłce nożnej 2 miejsce chłopców
  Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe 1 miejsce chłopców (Karol Drelicharz,  Jakub Mańdok, Szymon  Laszczak, Marek Salachna,  Kamil Twardowski, Kamil Caputa)
  ½ finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców 4 miejsce ( Karol Drelicharz,  Jakub Mańdok, Szymon  Laszczak, Marek Salachna,  Kamil Twardowski, Kamil Caputa)
  Gminne zawody w tenisie stołowym

1 miejsce – dz. (Kinga Biernat,  Wiktoria Janek)

2 miejsce – chł. (Karol Drelicharz, Jakub Mańdok)

RELIGIA

Sławomira Basiura

Jakub Studziński

  Międzynarodowy Konkurs Ekumeniczny „Jonasz” Kwalifikacja do etapu rejonowego Anna Klimczak,  Martyna Rosiak Patrycja Wachowicz
PRZYRODA

Bogusława Jakubiec

Anita Tyrlik

  Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Pingwin” Wyróżnienie – Natalia Kamińska 4a, Marek Salachna 6a
GEOGRAFIA Anita Tyrlik     Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Pingwin” Wyróżnienie – Filip Hoczek 5b
JĘZYK POLKI Katarzyna Męcner   Ogólnopolski Konkurs „Alfik humanistyczny”

Wynik bardzo dobry – Zofia Wegrzyn Vc,  Zuzanna Bokun VI a

Wynik dobry –

Franciszek Gołąbek IV b, Marek Salachna VI a

MUZYKA Maria Prostak 18

I etap XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek (etap parafialny)

 

 

I miejsce – Anna Kuboszek kl.5a

(kategoria: kl. 4-6,

soliści i zespoły do sześciu osób).

I miejsce – tercet:

Maria Hoczek 7b, Anna Goryl 7b, Malwina Mrozik 7b

(kategoria: kl. 7-8 i gimnazja,

soliści i zespoły do sześciu osób).

10 Przegląd Kolęd i Pastorałek
w Kościele Parafialnym
w Mesznej (etap gminny)
Nagroda – Zespół fletni pana „Beskidy”
11 Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kościele Parafialnym w Bystrej Krakowskiej

1 miejsce dla zespołu fletni pana „Beskidy”,

1 miejsce Anna Kuboszek 5a

(kat. soliści kl.4-6)

2 miejsce dla trio

Patrycja Wachowicz 4a, Emilia Nowicka 4a, Julia Jachnicka-Sęk 4a, kat. zespoły do trzech osób z kl.4-6)

10 X Gody Bystrzańskie (gminne) III miejsce dla grupy kolędniczej

 

 

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE METODĄ EKSPERYMENTU

 

LUTY  2019

W latach 2018/2019 oraz 2019/2020 uczniowie klas  4 – 6 mogą uczestniczyć  w dodatkowych zajęciach przyrodniczych, budzących zainteresowanie światem nauki. Podczas prowadzenia eksperymentów, bawiąc się, poznają tajniki : biologii, chemii, fizyki, geografii. Zamieniają się w młodych,  dociekliwych  naukowców. Atrakcyjność zajęć podnoszą nowe, estetyczne i bardzo ciekawe pomoce naukowe, zakupione dzięki dotacji UE jak np.: mikroskopy, lornetki, kompasy, stacja meteorologiczna, globusy, zestaw do demonstracji zaćmienia Słońca i Księżyca, szkło laboratoryjne, gry edukacyjne, kamery i laptopy. Ponadto uczestnicy mają szansę pracować w nielicznych  pięcioosobowych grupach. Efekty pracy  uczniów podczas zajęć przyrodniczych można również obejrzeć  na stronie naszej szkoły w zakładce GALERIA.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_0105-e1551444647953-768x1024.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_0079-e1551444477887-768x1024.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_0077-e1551444534499-768x1024.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_0073-e1551444608853-768x1024.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20190122_140942-e1551444498620-1024x577.jpg

Możliwość realizowania takiego koła naukowego zapewnił projekt „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wilkowicach” finansowany przez  UE. Zajęcia te, prowadzą nauczyciele Bogusława Jakubiec i Anta Tyrlik.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „PINGWIN”

 

STYCZEŃ  2019

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Przyrody, Geografii i Biologii „Pingwin”. Miło nam poinformować, że jak co roku nasi wychowankowie uzyskali wysokie lokaty.

Otrzymali je:

Marek Salachna uczeń klasy 6a – wyróżnienie w kategorii „Przyroda”

Filip Hoczek z klasy 5b – wyróżnienie w kategorii „Geografia”

Natalia Kamińska z 4a – wyróżnienie w kategorii „Przyroda”

Na wymienionych uczniów czekają dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej akademii.

 

 SPORTOWE SUKCESY

 

STYCZEŃ  2019

Martyna Mańdok, Martyna Rosiak oraz Anna Pawlik  podczas odbywających się Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim w dniach od 26 do 28 stycznia 2019 roku wywalczyły tytuł  Wicemistrzyń Polski  UKS-ów w sztafecie.

Uczennice naszej szkoły na co dzień trenujące w LKS Klimczok Bystra spisały się rewelacyjne również w biegach indywidualnych. Martyna Mańdok zdobyła brązowy medal w biegu stylem klasycznym,  tuż za nią na 4 pozycji znalazła się Anna Pawlik.  Martyna Rosiak zajęła miejsce w czołowej 10 plasując się dwukrotnie na 8 pozycji.

Tytuł Mistrzyń Polski w kategorii Młodziczek wywalczyły  nasze absolwentki Marysia, Zosia oraz Emilka.
Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerce Beacie Szymańczak.

 

                    RAZEM NA ŚWIĘTA,                                        CZYLI KOLĘDA  UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1      W WILKOWICKIM DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 

GRUDZIEŃ  2018

19 grudnia 2018 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach  spotkali się z dziećmi naszej szkoły na wspólnym kolędowaniu. Przy wtórze fletni i gitary zespołu „Beskidy” pod kierunkiem pani Marii Prostak, wszyscy śpiewali bliskie naszym sercom kolędy i pastorałki. Nie zabrakło wzruszeń i serdecznych słów życzeń bożonarodzeniowych i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019.
Zgodnie z tradycją, uczniowie obdarowali mieszkańców choinką, na której zawisły piękne ozdoby (wykonane podczas zajęć świetlicowych, pod kierunkiem Pani Jolanty Tomasik i Agnieszki Kostka). Przedstawiciele Koła Caritas, pod opieką pani Sławomiry Basiura wręczyli domownikom własnoręcznie wykonane świąteczne wieńce.
Poprzez kolejne, wspólne przeżywanie tego szczególnego czasu nasza szkoła odpowiedziała tym samym na list Ministra Edukacji Narodowej,  włączając się w akcję pod hasłem „Razem na święta”, promując aktywny wolontariat i niosąc radość innym.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 w WILKOWICACH:

  „Dla Niepodległej”

 

LISTOPAD  2018

22 listopada 2018roku, na sali widowiskowej w  wilkowickim Domu Strażaka odbył się I etap XIX edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.  Uroczystość miała ogromne znaczenie, gdyż swą tematyką nawiązywała  w szczególny sposób do uczczenia jubileuszu 100 –lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W tym dniu można było usłyszeć wiele utworów w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z naszej miejscowości. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach reprezentowana była przez liczne grono dzieci.

W ocenie jury w kategorii klas 4-6 I MIEJSCE zajęła Anna Kuboszek, a w grupie wiekowej klas 7-8 i gimnazjum  I MIEJSCE zajął tercet w składzie: Maria Hoczek, Anna Goryl i Malwina Mrozik.

Uczniów naszej szkoły przygotowała nauczycielka muzyki, pani Maria Prostak. Wielkie podziękowania należą się  Prezes Akcji Katolickiej działającej na terenie tutejszej parafii,  pani Bożenie Tobiasz, która doskonale zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie Przeglądu, który odbędzie się w marcu, w Domu Kultury w Hałcnowie.

 

WSPANIAŁA NAGRODA DLA MUZYKÓW
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
W WILKOWICACH!

 

LISTOPAD  2018

14 listopada 2018 roku członkowie zespołu muzycznego ze szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach zostali zaproszeni do  udziału w uroczystości połączonej       z występem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Koncert  odbył się w Sali widowiskowej Miasta Ogrodów w Katowicach,  w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości realizowanej w 2018 r. przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pod hasłem Polska to jest wielka rzecz! (S. Wyspiański).

Nasz zespół uhonorowano tą niezwykłą nagrodą za sprawą godnego reprezentowania naszej szkoły w finale  konkursu  pod hasłem „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”.  Zespół w swojej kategorii zajął III miejsce.

Uczniowie wraz z opiekunem muzycznym, panią Marią Prostak mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym widowisku: śpiewy i  tańce zespołu „Śląsk”, z towarzyszeniem  orkiestry kameralnej dostarczyły wiele wspaniałych i niezapomnianych przeżyć artystycznych.

 

„STOP SMOG!”– CZYLI SŁÓW KILKA O LAUREATACH KONKURSU EKOLOGICZNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. W. JAGIEŁŁY W WILKOWICACH

 

PAŹDZIERNIK 2018

12.10.2018r., tradycyjnie jak każdego roku, nastąpiło podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko”.   Cieszy nas fakt, że troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami  konkursu w dwóch kategoriach – fotograficznej i literackiej.

W kategorii prac fotograficznych II miejsce zajął uczeń kl. 6b, Patryk Grabski, który od kilku już lat prezentuje na konkursach i pokazach zrobione przez siebie zdjęcia, ukazujące otaczającą nas przyrodę z różnej perspektywy.  Uczeń pracował pod kierunkiem Pani Anity Tyrlik.

W kategorii prac literackich  III miejsce zajęła uczennica kl. 4a, Ania Klimczak, a utwór Filipa Hoczek z kl. 5b został wyróżniony. Uczniowie pracowali po kierunkiem Pani Wiesławy Stolarczyk-Kos.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej prezentujemy prace literackie laureatów.

 „Pszczoły”( Filip Hoczek, kl. 5b)

 Nasze piękne lasy i łąki
wciąż zaszczycają ptaki, motyle, biedronki.
Lata z nimi mała pszczoła,
której zasług wyliczyć nikt nie zdoła.
Każda z pszczół wciąż się trudzi,
aby zrobić miód dla ludzi.
Przelatują z taką gracją,
że w mig stają się atrakcją.
Chociaż jest to owad mały,
ale wielce doskonały.
Sam wielki Krasicki prawił:
„Wasz brzęk rozkoszny nikogo nie nudzi.
Lepiej być z Wami, niźli pośród ludzi”.
W kielichach kwiatów mieszkają,
nad łąkami wciąż latają.
Wszystkie słodkie owoce,
są za sprawą ich mocy.
Dbajmy o pszczoły, by z ludźmi żyć mogły pospołu.
 

„Stop smog” (autorka: Ania Klimczak, kl. 4a)

Nasze główne bohaterki to tym razem Jola i Tosia, które mieszkają w Bielsku- Białej. Jola ma czarne długie włosy, zielone wyłupiaste oczy i smukłą sylwetkę. Tosia ma piegi, krótkie rude włosy, czarne oczy i taką samą sylwetkę. Dzisiaj jadą na wycieczkę na Szyndzielnię.

– My chcemy razem do wagonika!!! – darły  się dziewczynki.

– Dobrze, będziecie razem – odparła wychowawczyni. Kiedy piętnaście minut później wszyscy ustawili się w szóstki (było ich trzy) i wsiedli do wagonika, wreszcie pojechali w górę.

– Proszę pani, co to za dym?- spytała po chwili Ewa.

– To pożar, umrzemy!!! – wrzeszczały na cały regulator Tosia i Jola.

– Uspokójcie się wreszcie, to nie pożar, tylko smog! – uspokajała ich pani wychowawczyni Helenka Alfabet.

– Smok?- zapytały głupawo dziewczynki. – To stąd jest ten dym, smoki zieją ogniem, a kiedy jest ogień to, jest też dym!!!

– SMOG, nie smok, smoki już dawno wyginęły. Macie rację, smog też jest groźny, to coś w rodzaju trucizny wytwarzanej na przykład: jadąc samochodem, zamiast rowerem czy paląc w kominku węglem lub śmieciami i paląc papierosy. Smog unosi się w powietrzu i kiedy wyjdziemy na ogród bądź do sklepu to wdychamy tą truciznę. Wdychanie smogu powoduje poważne, czasem śmiertelne choroby.

-To jak my teraz wysiądziemy, przecież będziemy chorzy!- odparła Tosia.

– Nie będziemy chorzy ponieważ pojedziemy bardzo, ale to bardzo wysoko, a tam wyżej jest dużo drzew, ich liście wchłaniają smog, a za to wytwarzają tlen.

– Uff…- westchnął cały wagonik.

Resztę drogi spędzili wypatrując zwierząt i gaworząc o kiełbaskach. Kiedy dojechali na miejsce, okazało się, że pozostali też mieli wykładzik o smogu i też dużo się nauczyli. Resztę wycieczki spędzili piekąc kiełbaski, zajadając je, śpiewając piosenki o jesieni i bawiąc się w chowanego i w berka. Kiedy każdy wrócił do domu, opowiedział rodzinie o smogu, a Jola i Tosia darły się przez cały wieczór:
– Stop Smog!!!!!!!!!!!!!

Gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2017/2018

SP NR 1 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY             KONKURSY 2017/2018             2 PÓŁROCZE  
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA PRZEDMIOT/OSOBA PRZYGOTOWUJĄCA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW (OGÓŁEM) NAZWA KONKURSU LAUREACI/WYRÓŻNIENI
1A ANNA ŁABUZ 4 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK Wyróżnienie – Bogusław Filapek, Laura Rączka
1B BARBARA WŁODARZ 8 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK Nagroda główna – Hanna Stawowczyk
2A KATARZYNA TASARZ JAMRÓZ 4 Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR  
6 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK Nagroda –   Antoni Klimczak
6 Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS Wynik bardzo dobry – Antoni Klimczak
3A LUCYNA SKONECKA 1 Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR  
4 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK  
6 Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS Wynik dobry – Michał Cury, Karolina Janik
2 „Śląskie contra smog”  
8 Konkurs Pieśni Patriotycznej w Hałcnowie – 2 etap  
3B ELŻBIETA WNUK 2 Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR  
3 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK Wyróżnienie – Franciszek Gołąbek, Szymon Jasiczek
2 Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS Wynik dobry – Franciszek Gołąbek
2 „Śląskie contra smog”  
8 Konkurs Pieśni Patriotycznej w Hałcnowie – 2 etap  
3C BEATA DURAJ 5 Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR Wyróżnienie – Karina Dziedzic, Emilia Stawowczyk
5 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK Wyróżnienie – Anna Klimczak
1 Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence. Konkurs  zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  
1 XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie” Wyróżnienie – Karina Dziedzic
6 Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS

Wynik bardzo dobry – Anna Klimczak, Natalia Kamińska, Karina Dziedzic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wynik dobry – Marta Czech, Patrycja Wachowicz

5 „Śląskie contra smog”  
1 Przegląd pieśni patriotycznej – etap diecezjalny  
JĘZYK POLSKI

KATARZYNA MĘCNER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIESŁAWA STOLARCZYK KOS

37 Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS

Wynik bardzo dobry – Paweł Bodek 4a, Filip Hoczek 4b, Zofia Węgrzyn 4c, Anna Pawlik 4d, Marek Salachna 5a, Igor Kubica 5a, Urszula Czech 6a, Maria Hoczek 6b, Jakub Pach 6b, Oliwier Pszczółka  6b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wynik dobry – Julia Jakubiec 4a, Tomasz Pach 4d, Igor Gołębiowski 5b, Anna Cury 6a,  Filip Zuziak 6a, Sebastian Mędrzak 6b

MATE -MATYKA

MAŁGORZATA KWAŚNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANNA SKÓRZAK

27 Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR

Wyróżnienie – Zofia Węgrzyn 4c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie – Agnieszka Widuch 4d

PRZYRODA

BOGUSŁAWA JAKUBIEC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANITA TYRLIK

47 XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK Wyróżnienie – Zofia Węgrzyn 4c
4 „Zwierzęta wokół nas” – konkurs regionalny, kategoria fotografia

Nagroda – Patryk Grabski 5b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie – Zuzanna Bokun 5a, Daniela Górny 5a

23 Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Panda” Wyróżnienie – Zofia Węgrzyn 4c, Kacper Duraj 5a, Filip Zuziak 6a
9 „Mój Ulubiony zwierzak” – konkurs wojewódzkiego zespołu parków krajobrazowych. Kategoria zdjęcie, rysunek Wynik 15.06
ZAJ. KOMP. BOGUSŁAWA JAKUBIEC 3 „Mój Ulubiony zwierzak” – konkurs wojewódzkiego zespołu parków krajobrazowych. Kategoria grafika komputerowa  
PLASTYKA MONIKA BOGUMIŁ LASZCZAK 28 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”

1 miejsce – Zofia Węgrzyn 4c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie – Martyna Mańdok 4c, Julia Wojtyła 4c

6 Międzynarodowy Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

2 miejsce – Lidia Żmij 4b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wyróżnienie w etapie gminnym: Anna Pawlik 4d, Bartosz Kadłubicki 4b

5 Wojewódzki Konkurs ”Mój Ulubiony Bohater Literacki” Wyróżnienie – Julia Lupa 5b, Zofia Węgrzyn 4c
  „Orzeł biały nasza duma” – etap regionalny Wyróżnienie – Malwina Mrozik 6b
  „Śląskie bez smogu” – zadbajmy razem o czyste powietrze  
     
MUZYKA MARIA PROSTAK 11 Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence. Konkurs  zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Zespół „Groniczki”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce – etap rejonowy,

III miejsce – etap wojewódzki

9 XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – etap diecezjalny

Zespół „Groniczki” – dyplom uczestnictwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soliści: Anna Kuboszek 4a – dyplom uczestnictwa

4 Gminny  Festiwal Piosenki Angielskiej I miejsce w kategorii solista – Anna Kuboszek 4a
1 Song Junior Festiwal Dyplom uczestnictwa – Anna Kuboszek 4a
TECHNIKA MARIA PROSTAK 4 Konkurs z zakresu  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

I miejsce – etap rejonowy(zespól w składzie: Maria Hoczek 6b, Anna Goryl 6b, Jakub Pach 6b, Sebastian Mędrzak 6b)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI miejsce – etap powiatowy (zespół 6b w składzie: Maria Hoczek 6b, Anna Goryl 6b, Sebastian Mędrzak 6b, Adrian Pezda 6a)

RELIGIA

JAKUB STUDZIŃSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SŁAWOMIRA BASIURA

  Międzynarodowy Konkurs Ekumeniczny JONASZ Finał – Filip Zuziak 6a
J. ANG.

AGNIESZKA KOWALSKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATARZYNA BYRDY

27 Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Olimpus” Laureat – Zofia Węgrzyn 4c, Blanka Wiśniowska 5a
WYCHOWANIE FIZYCZNE

ANDRZEJ POBOŻNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEATA SZYMAŃCZAK

ANNA WĘGRZYN

ARTUR JURASZEK

4 VIII Finały Ogólnopolskie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Biegach Narciarskich

Bieg klasyczny na dystansie 1 km:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II miejsce Anna Pawlik 4d , III miejsce Martyna Mańdok 4c, IX miejsce Martyna Rosiak 4c

Bieg stylem dowolnym na dystansie 2km:

IV miejsce Martyna Mańdok 4c, V miejsce Martyna Rosiak 4c, VI miejsce Anna Pawlik 4d, VIII miejsce Sandra Kanik 4d

IV miejsce sztafeta 4×2 km mix,

II miejsce w Ogólnopolskiej klasyfikacji w kategorii dziewczyn, V miejsce w Ogólnej klasyfikacji Szkół Podstawowych

4 Wojewódzkie mistrzostwa w narciarstwie biegowym II miejsce – Martyna Mańdok 4c, Anna Pawlik 4d, Martyna Rosiak 4c
7 Półfinał województwa w drużynowych biegach – chłopcy III miejsce – Dawid Copija 6a, Jakub Mańdok 5a, Karol Drelicharz 5b, Jakub Pach 6b, Oliwier Pszczółka 6b, Szymon Laszczak 5a oraz I miejsce w etapie powiatowym
7 Półfinał województwa w drużynowych biegach – dziewczyny III miejsce – Karolina Zakrzewska 6a, Katarzyna Janosz 6a, Martyna Rosiak 4c, Zuzanna Bokun 5a, Anna Pawlik 4d, Martyna Mańdok 4c oraz I miejsce na etapie powiatowym
10 Gminne zawody piłki koszykowej – dziewczyny II miejsce
10 Gminne zawody piłki koszykowej – chłopcy II miejsce
WYCHOWANIE FIZYCZNE   Czwartki lekkoatletyczne – współzawodnictwo powiatowe

Zofia Węgrzyn 4c w biegu na 60 m I miejsce – 6x oraz  I, II, III  miejsce w skoku w dal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dawid Copija 6a I miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz I miejsce w biegu na 60m,

Jakub Pach 6b III miejsce w skoku w dal

6 Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

I miejsce Jakub Pach 6b – skok w dal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce Jakub Mańdok 5a – bieg na 800m

II miejsce Szymon Laszczak 5a – bieg na 60m

III miejsce Natalia Kowalska 5b – skok w dal

III miejsce Martyna Mańdok 4c – bieg na 400m

III miejsce Zofia Węgrzyn 4c – bieg na 60m

6 Drużynowe biegi przełajowe dziewczyn – współzawodnictwo gminne I miejsce – Karolina Zakrzewska 6a, Katarzyna Janosz 6a, Martyna Rosiak 4c, Zuzanna Bokun 5a, Anna Pawlik 4d, Martyna Mańdok 4c
6 Drużynowe biegi przełajowe chłopaków – współzawodnictwo gminne I miejsce – Dawid Copija 6a, Jakub Mańdok 5a, Karol Drelicharz 5b, Jakub Pach 6b, Oliwier Pszczółka 6b, Szymon Laszczak 5a
  6 Czwórbój Lekkoatletyczny – etap gminny I miejsce – Karolina Zakrzewska 6a, Wiktoria Janek 5b, Martyna Mańdok 4c, Zofia Węgrzyn 4c, Zuzanna Bokun 5a, Natalia Kowalska 5b
5 Czwórbój Lekkoatletyczny – etap gminny II miejsce – Szymon Laszczak 5a, Jakub Mańdok 5a, Karol Drelicharz 5b, Oliwier Pszczółka 6b, Jakub Pach 6b
           

 

             MUZYCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1                     IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W WILKOWICACH              NA PODIUM WOJEWÓDZTWA  ŚLĄSKIEGO!

CZERWIEC 2018

     17 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach odbył się finał konkursu  pod hasłem „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni
i piosence”. 
Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy – recytatorzy i zespoły wokalne – wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Naszą gminę reprezentował zespół muzyczny „Groniczki”, który w swojej kategorii zajął III MIEJSCE! Jury konkursu usłyszało utwór p.t. „Jak długo w sercach naszych” – nasi uczniowie wzbogacili swój występ umiejętnością gry na fletniach, co z pewnością nie uszło uwadze wytrawnym członkom komisji konkursowej. Zespół  zaprezentował się w strojach góralskich, podkreślając tym samym przynależność do naszego regionu. Kolejny raz godnie reprezentował Gminę Wilkowice; oto skład zespołu:Anna Kuboszek, Weronika Pukacz, Julia Jakubiec, Lea Wajdzik, Agnieszka Widuch, Anna Kowal, Wiktoria Ryczek, Natalia Sztwiorok, Karolina Szymlak, Tomasz Pach, Filip Hoczek.

Wręczenie nagród odbyło się 19 czerwca 2018 r. w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego
w Katowicach. Zespół prowadzi  nauczycielka muzyki, pani Maria Prostak.

 

 

 

 

ZWYCIĘZCY OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU PRZYRODNICZEGO PANDA

CZERWIEC 2018

Jak co roku uczniowie z klas 4, 5 i 6 naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PANDA z przyrody. W teście wyboru musieli oni odpowiedzieć na 30 pytań, o różnorodnym stopniu trudności, dostosowanym do poziomu klasy. Testy takie organizuje się w celu urozmaicenia programu zajęć i zachęcenia uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Aby zostać zwycięzcą trzeba wykazać się rozległą wiedzą o świecie, pochodzącą nie tylko z lekcji ale z obserwacji życia codziennego, z informacji z różnych programów naukowych czy z książek. Zwycięzcami zostają uczniowie ciekawi świata oraz bystrzy obserwatorzy. Do takich w tym roku można zaliczyć naszych wyróżnionych:

  • ZOFIĘ WĘGRZYN Z KLASY 4C
  • FILIPA ZUZIAK Z KLASY 6A
  • KACPRA DURAJ Z KLASY 5A

Gratulujemy!

KONKURS ŚWIETLIK 2018
JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!

MAJ 2018

13 marca 2018 roku w całej Polsce do XI edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik przystąpiło ponad 40 000 młodych ludzi. W naszej szkole było to 77 uczniów: z klas 1 –  dwunastu, z klas 2 –  sześciu, z 3  – dwunastu, z 4  – dwudziestu, z 5  – dwunastu i z 6  –  piętnastu. Cieszy nas tak liczny udział naszych uczniów w tym konkursie, ponieważ jest on ciekawym i fascynującym źródłem wiedzy o świecie. O jego randze świadczą patroni medialni, a są nimi Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Aby wygrać trzeba się mocno natrudzić. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie wielu doświadczeń. Na ich podstawie należy wyciągnąć wnioski i zrozumieć mechanizm zjawisk, które obserwujemy na co dzień, wokół nas. Po etapie przygotowań uczniowie piszą test dostosowany do poziomu klasy. W teście oprócz wiedzy teoretycznej, trzeba wykazać się umiejętnością logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Pytania nieraz są długie i zawiłe, skłaniają  dziecko do wnikliwego czytania. Zwyciężają Ci, których poza ogromną wiedzą, charakteryzuje wielka cierpliwość i dokładność. Tym bardziej cieszą nas sukcesy uczniów:

Hanna Stawowczyk 1b – nagroda główna;   opiekun pani Barbara Włodarz

Antoni Klimczak 2a – nagroda;                      opiekun pani Katarzyna Tasarz – Jamróz

Bogusław Filapek 1a – wyróżnienie;              opiekun pani Anna Łabuz

Laura Rączka 1a – wyróżnienie;                     opiekun pani Anna Łabuz

Szymon Jasiczek 3b – wyróżnienie;                opiekun pani Lucyna Skonecka

Franciszek Gołąbek 3b – wyróżnienie;            opiekun pani Lucyna Skonecka

Anna Klimczak 3c – wyróżnienie;                    opiekun pani Beata Duraj

Zofia Węgrzyn 4c – wyróżnienie;                    opiekun pani Bogusława Jakubiec

Wielu uczniów otarło się o zwycięstwo o przysłowiowy włos. Bez względu jednak na wynik, za każdym razem udział w tym konkursie jest ciekawym spotkaniem ze światem nauki.

Dlatego serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM i zapraszamy już za rok!

 

ZWIERZĘTA W FOTOGRAFII
               UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1                    IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY
W WILKOWICACH

MAJ 2018

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w Regionalnym Konkursie „Zwierzęta wokół nas”. Zgodnie z  założeniami konkursu dokonali bardzo ciekawych obserwacji zwierząt oraz dostrzegli ich potrzeby przedstawiając to w fotografii oraz rysunku. Prace naszych wychowanków wzbudzają refleksje na temat wzajemnych relacji pomiędzy człowiekiem i jego sztucznym światem a zwierzętami i ich środowiskiem naturalnym.
W kategorii: prace  fotograficzne nagrodę otrzymał Patryk Grabski, uczeń klasy 5b.

Wyróżnione zostały również zdjęcia dwóch uczennic klasy 5a – Zuzanny Bokun i Danieli Górny. Uczniowie ci pracowali pod kierunkiem nauczyciela przyrody, pani Anity Tyrlik.

Fot. Zuzanna Bokun

W kategorii: prace plastyczne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 4a, Lea Wajdzik, która wykonała swój rysunek pod opieką nauczyciela plastyki, pani Moniki Bogumił-Laszczak.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom talentu fotograficznego i plastycznego oraz zaangażowania w sprawy ochrony zwierząt.

ZESPÓŁ MUZYCZNY
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
IM. WŁADYSŁAWA  JAGIEŁŁY  REPREZENTANTEM  DELEGATURY  OŚWIATY W BIELSKU – BIAŁEJ !

KWIECIEŃ 2018

W związku z przypadającą w bieżącym roku setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i ogłoszeniem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską roku szkolnego 2017/2018 Rokiem dla Niepodległej Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje wiele przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie tej rocznicy.

26 kwietnia 2018 roku w  Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbył się konkurs recytatorsko-wokalny pod hasłem „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”.

Delegatura Kuratorium Oświaty w Bielsku – Białej zaprosiła do udziału uczniów
z całego rejonu, ze wszystkich typów szkół. Cel projektu to m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, uczczenie stulecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, popularyzowanie polskiej poezji i piosenki oraz kształtowanie postaw szacunku dla dorobku kulturowego Polski.

Szkołę Podstawową nr 1 im. Władysława Jagiełły (jako jedyną z naszej gminy) reprezentowało liczne grono uczniów: w kategorii recytacji klas 1- 4 Karina Dziedzic z klasy 3c (pod kierunkiem Pani Beaty Duraj), Zofia Węgrzyn z klasy 4c ( przygotowana przez Panią Katarzynę Męcner) oraz w konkursie wokalnym dla klas 1- 4  – zespół „Groniczki” pod kierunkiem Pani Marii Prostak.

Jury w składzie:  Ewa Ochwat (koordynator i wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty
w Bielsku Białej), Tomasz Kowalik (Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej) oraz Sebastian Chmiel (znany i ceniony artysta muzyk) ogłosiło listę laureatów; wśród nich dwukrotnie wywoływano reprezentantów naszej szkoły! Zofia Węgrzyn w swojej kategorii zajęła III MIEJSCE.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano tylko zwycięzców eliminacji rejonowych w każdej kategorii; I MIEJSCE PRZYZNANO ZESPOŁOWI GRONICZKI W SKŁADZIE:

Anna Kuboszek, Weronika Pukacz, Agnieszka Widuch, Anna Kowal, Wiktoria Ryczek, Natalia Sztwiorok, Karolina Szymlak, Tomasz Pach, Filip Hoczek.

Zofia Węgrzyn w swojej kategorii zajęła III MIEJSCE.

I MIEJSCE PRZYZNANO ZESPOŁOWI GRONICZKI W SKŁADZIE:
Anna Kuboszek, Weronika Pukacz, Agnieszka Widuch, Anna Kowal, Wiktoria Ryczek, Natalia Sztwiorok, Karolina Szymlak, Tomasz Pach, Filip Hoczek.

Nasi reprezentanci będą rywalizować z uczniami z Katowic, Gliwic, Częstochowy, Sosnowca, Rybnika i Bytomia; spotkają się już wkrótce w Katowicach!

Życzymy powodzenia i serdecznie gratulujemy!

UCZENNICE KLASY 4
ZOSTAŁY MEDALISTKAMI
MISTRZOSTW POLSKI

MARZEC 2018

12-15.03.2018 w Białce Tatrzańskiej, odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym. W ciągu trzech dni przeprowadzono dwa biegi indywidualne oraz bieg sztafetowy 4x2km.

W pierwszy dzień na dystansie 1 km stylem klasycznym uczennice naszej szkoły zajęły prawie całe podium . Anna Pawlik wywalczyła 2 miejsce, natomiast Martyna Mańdok była 3. W czołowej dziesiątce  mieliśmy również kolejną swoja uczennice Martynę Rosiak, która uplasowała się na 9 miejscu.

W drugim dniu stylem dowolnym na dystansie 2 km uczennice naszej szkoły również pokazały się z niesamowitej strony, bowiem 4 dziewczyny znalazły się w pierwszej ósemce. Martyna Mańdok 4 miejsce, Martyna Rosiak 5, Anna Pawlik 6 oraz najmłodsza Sandra Kanik 8 miejsce (2 miejsce w swoim roczniku).

W ostatni dzień rozegrano biegi sztafetowe i tu nasze młodziutkie uczennice sprawiły nie lada niespodziankę plasując się na 4 pozycji ( Anna Pawlik, Martyna Rosiak, Martyna Mańdok, Sandra Kanik).

W ogólnej klasyfikacji szkolnej Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach zajęła bardzo wysokie 5 miejsce, cytując portal społecznościowy skipol

„Dorobek punktowy uczennic z Wilkowic to 62,5 punktu. Tak właśnie uczennic, ponieważ dla SP Wilkowice startowały i punktowały tylko dziewczyny. To jedyna taka sytuacja w pierwszej dziesiątce klasyfikacji szkół IMS-ów 2018 w Białce. Gratulujemy!”

To nie koniec sukcesów na tej imprezie sportowej, w klasyfikacji dziewczyn szkół podstawowych nasze młode adeptki narciarstwa biegowego zajęły 2 miejsce, stając się tym samym drugą  najlepszą szkołą w Polsce w kategorii dziewczyn.

Gratulujemy naszym uczennicom tak wspaniałych wyników.




Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy byli z nami, wspierali swoje dzieci i pomagali logistycznie. Wielkie podziękowania również dla trenerki Agnieszki Szymańczak-Fiołek za ogromną pomoc i wsparcie w trakcie zawodów.

SPORTOWE SUKCESY NASZYCH NARCIAREK

MARZEC 2018

Uczennice naszej szkoły obroniły tytuł wicemistrzyń Województwa Śląskiego podczas rozegranych Igrzysk Dzieci w narciarstwie biegowym. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Mańdok, Martyna Rosiak i Anna Pawlik.

Jest to wielki sukces naszych uczennic tym bardziej, iż była to jedna z młodszych sztafet biorących udział w zawodach sportowych.

Warto dodać, iż wyżej wymieniony skład dziewczynek wraz z naszą byłą uczennicą Alicja Nowak (na co dzień trenujące w LKS Klimczok Bystra), dwa tygodnie temu wywalczył tytuł wicemistrzyń Polski w Tomaszowie Lubelskim.

Zwycięzcom gratulujemy – nauczyciele w.f.

UDZIAŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY
W WILKOWICACH W PROJEKTACH, PRZEGLĄDACH I KONKURSACH KOLĘDNICZYCH  

STYCZEŃ 2018

W mijającym okresie kolędniczym zespół fletni pana „Beskidy” godnie reprezentował naszą szkołę: uczniowie przedstawiali kolędy w formie śpiewu i gry na fletniach oraz fletach prostych sopranowych. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach brała udział w wielu działaniach związanych z naszą narodową tradycją; jak co roku  kolędowaliśmy w wilkowickim Domu Pomocy Społecznej, niosąc radość i nadzieję w sercach wielu podopiecznych.
Uczniowie brali udział w Konkursie Kolęd w Kościele Parafialnym w Bystrej Krakowskiej, gdzie zdobyli nagrody laureatów: I Miejsce dla zespołu „Beskidy”, a w kategorii solistów II miejsce dla Weroniki Pukacz z klasy 4a oraz III miejsce dla Agnieszki Widuch z klasy 4d i Anny Kuboszek z klasy 4a.

Nasi muzycy wzięli również  udział w  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kościele Parafialnym
w Mesznej, otrzymując nagrodę.

Podczas IX Godów Bystrzańskich, organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa Bystrzańska, wysłuchano i obejrzano prezentację grup kolędniczych wszystkich placówek oświatowych naszej gminy;  występ uczniów z naszej szkoły (przygotowany przez Sławomirę Basiura i Marię Prostak) zdobył najwięcej pochwał za wspaniałą prezentację słowno-muzyczną.

Zespół fletni pana „Beskidy” miał zaszczyt uczestniczyć w oprawie liturgii Mszy Świętych
w Kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Wilkowicach; po ich zakończeniu zaprezentował koncerty kolędnicze, które zostały zarejestrowane na oficjalnej stronie Parafii.

Zespół muzyczny „Beskidy” prowadzi nauczycielka muzyki, Pani Maria Prostak.

 

 

 


PIEŚŃ PATRIOTYCZNA W SERCU
I NA USTACH

LISTOPAD 2017

30 listopada 2017 w ośrodku OSP w Wilkowicach odbyła się kolejna edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, której jednym z organizatorów jest Oddział Akcji Katolickiej, działającej przy parafii  kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioław Wilkowicach.

Jednym z głównych założeń tej uroczystości jest krzewienie patriotyzmu wśród dzieci
i młodzieży poprzez znajomość historii naszej ojczyzny, do której nawiązują prezentowane pieśni. Tegoroczne  spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ; dowodem na to stała się liczna grupa uczestników, począwszy od przedszkolaków, aż po młodzież gimnazjalną.

Największą liczbę uczestników reprezentowała Szkoła  Podstawowa nr 1
im. Władysława Jagiełły;

uczniowie naszej szkoły stali się zdobywcami Pierwszych Miejsc we wszystkich swoich kategoriach!

Oto wyniki naszych uczniów:

Wśród przedszkolaków I Miejsce przyznano Grupie VI „Smerfy”

( opiekunowie: Katarzyna Zielińska Ficoń, Sławomira Basiura).

W kategorii klas 1-3 laureatką I Miejsca stała się Marta Czech z klasy 3C

( opiekun:  Beata Duraj).

Wśród zespołów klas 1-3 I Miejsce zajął zespół z klasy 3A i 3B

( opiekunowie: Elżbieta Wnuk i Lucyna Skonecka).

W grupie klas 4 – 7 zdobywczynią I Miejsca jest Anna Kuboszek z klasy 4A

(opiekun: Maria Prostak).

W kategorii zespołów klas 4-7 ( powyżej sześciu osób) I Miejsce zajął zespół „Groniczki”
w składzie: Agnieszka Widuch, Anna Kuboszek, Weronika Pukacz, Zuzanna Kokot, Martyna Rosiak, Michał i Filip Damek, Jakub Pach i Oliwier Pszczółka

(opiekun: Maria Prostak).

Wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc w swoich kategoriach wezmą udział w etapie finałowym, który zostanie przeprowadzony na etapie diecezjalnym w Bielsku – Białej.

Pragniemy podziękować  Pani Bożenie Tobiasz – Prezes Akcji Katolickiej działającej na terenie tutejszej parafii, która doskonale zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia.

 

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

WSPANIAŁY POCZĄTEK SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

PAŹDZIERNIK 2017

Początek roku szkolnego, w dziedzinie sportu na pewno możemy uznać do jak najlepszych.

Od września uczniowie naszej szkoły startują w Zawodach Szkolnego Związku Sportowego. Od tego roku poziom zawodów, już na etapie gminnym bardzo się podniósł, w związku z reforma jaka została wprowadzona od nowego roku szkolnego. I tak w pierwszym etapie gminnym walczy ze sobą 5 szkół a nie jak do tej pory 3.

We wrześniu i październiku nasza szkoła brała udział w takich zawodach jak :

Mini piłka nożna, sztafetowe biegi przełajowe, VII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe, Międzynarodowe zawody LA , Czwartki Lekkoatletyczne, szachy.

Podczas , zawodów w piłkę nożną uczniowie naszej szkoły zwyciężyli zawody gminne, a następnie okazali się nie pokonani podczas półfinałów powiatowych. Teraz czeka nas finał powiatu, który odbędzie się 25 października. Szkołę reprezentowali: Dawid Copija, Jakub Mańdok, Szymon Laszczak, Karol Drelicharz, Kevin Niedźwidzki, Jakub Męcner, Radosław Więzik, Marek Salachna, Wiktor Pilarczyk, Kacper Duraj.

W Gminnych Sztafetowych biegach przełajowych SP 1 w Wilkowicach ponownie nie miała równych sobie zwyciężając zarówno w kategorii chłopaków jak i dziewcząt. Nasza reprezentacja: Karolina Zakrzewska, Katarzyna Janosz, Martyna Rosiak, Martyna Mańdok, Anna Pawlik, Emilia Czernek, Mańdok Jakub, Szymon Laszczak, Karol Drelicharz, Dawid Copija, Jakub Pach, Sebastian Mędrzak.

Będąc już w temacie królowej sportów Lekkoatletyce nie można zapomnieć o Dawidzie Copiji. Uczeń naszej szkoły na początku września zakwalifikował się do Międzynarodowych zawodów LA w Czeskim Frydek-Mistek , gdzie zajął 2 miejsce.

Uczniowie: Igor Kmieć, Kacper Kmieć, Tomasz Pach, Bartosz Kadłubicki, Anna Pawlik, Martna Mańdok, Martyna Rosiak, Martyna Mirowska, Lidia Żmij, brali udział w VII Ogólnopolskich Integracyjnych Halowych zawodach sportowych, gdzie zajmowali miejsca w pierwszej trójce w swoich kategoriach m.in. w biegu slalomem, rzucie piłką lekarską czy strzale na bramkę.

Czwartki LA to kolejne sukcesy i rekordy życiowe naszych uczniów. W trzech dotychczas rozegranych edycjach multimedalistką jest Zosia Węgrzyn, która jest na razie najszybszą dziewczynką na 60m a skoki na ponad 4metry budzą podziw u niejednego wuefisty oraz trenera.

Życzymy dalszych sukcesów naszym młodym sportowcom.

MŁODZI ADEPCI NARCIARSTWA BIEGOWEGO

WRZESIEŃ 2017

23-24 września br. uczniowie naszej szkoły wystartowali w Mistrzostwach Polski na nartorolkach, które odbyły się w Marklowicach.  W najmłodszej grupie dwukrotnie zwyciężył  uczeń naszej szkoły Jakub Pawlik!

W zawodach startowała również liczna grupa naszych uczennic :

Martyna Mańdok  8 i 9 miejsce

Anna Pawlik 13 i 10 miejsce

Martyna Rosiak 15 i 11 miejsce

Dobrawa Dziubek  17 miejsce

Wszystkim uczniom gratulujemy.

 

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW
W PIERWSZYM PÓŁROCZU
ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

PRZEDMIOT/OSOBA PRZYGOTOWUJĄCA
ILOŚĆ UCZNIÓW UCZESTNICZĄCYCH
OGÓŁEM
NAZWA KONKURSU
LAUREACI/WYRÓŻNIENI
1B
BARBARA WŁODARZ
16 uczniów
XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek (organizator: Akcja Katolicka Parafii Kościoła pod wezwaniem   Św. Michała Archanioła w Wilkowicach wraz z  Diecezją  Bielsko-Żywiecką)
2 miejsce w kategorii kl. I – III zespoły powyżej 10 osób
2A
KATARZYNA TASARZ- JAMRÓZ
 
5 uczniów
Szkolny konkurs
,,Najpiękniejsza ozdoba świąteczna’’
Wiktoria Chwastek – 1 miejsce
Zofia Adamczyk –  1 miejsce
Kinga Dziedzic – wyróżnienie
3 uczniów
Wojewódzki konkurs plastyczny ,,Mój ulubiony bohater  literacki’’
———————
 
 
5 uczniów
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,,Alfik matematyczny’’
Antoni Klimczak – wynik dobry
 
18 uczniów
Szkolny konkurs ,,Zakładka do książki Grzegorza Kasdepke ,,Kasztan, tapczan, tralala’’
Mikołaj Dębiński – 1  miejsce
Piotr Pukacz – 2 miejsce
Wiktoria Chwastek – 3 miejsce
3A/3B
L.SKONECKA/E.WNUK
16  uczniów
XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – etap parafialny (organizator: Akcja Katolicka Parafii Kościoła pod wezwaniem   Św. Michała Archanioła w Wilkowicach wraz z  Diecezją  Bielsko-Żywiecką)
3a: Michał Cury, Julianna Gardas, Karolina Janik, Szymon Kaniewski, Amelia Kliś, Michał Salepa, Julia Sufczyńska, Szymon Żmij,
3b: Karolina Hola, Julia Janek,
Emilia Zyzańska, Milena Wójcikiewicz, Kinga Wiewióra, Franciszek Gołąbek, Piotr Skonecki, Szymon Jasiczek – 1 miejsce  w kategorii klas I – III
3A
LUCYNA SKONECKA
1 uczeń
Konkurs na kartkę bożonarodzeniową organizowany przez GOK Bystra
Szymon Żmij –  wyróżnienie
3B
ELŻBIETA WNUK
1 uczeń
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Alfik Humanistyczny”
Szymon Jasiczek –  wynik bardzo dobry
3C
BEATA DURAJ
1 uczeń
Powiatowy Konkurs „Człowiek a środowisko”
Anna Klimczak – 1 miejsce w kategorii literackiej
1 uczeń
Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek (organizator: Akcja Katolicka Parafii Kościoła pod wezwaniem   Św. Michała Archanioła w Wilkowicach wraz z  Diecezją  Bielsko-Żywiecką)
Marta Czech – 1 miejsce w kategorii soliści
4  uczniów
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Alfik Humanistyczny”
Karina Dziedzic, Anna Klimczak, Natalia Kamińska – wynik bardzo dobry
WIESŁAWA STOLARCZYK KOS
5  uczniów
Wojewódzki Konkurs Literacki „Chcecie bajki oto bajka”
——————————————-
12  uczniów
Wojewódzki Konkurs Poetycki „Jan Paweł II w Beskidach”
——————————————–
2  uczniów
Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego
——————————————–
4  uczniów
Powiatowy Konkurs Literacki „Człowiek a środowisko”
Dominik Helfer 6b – 3 miejsce
15  uczniów
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Alfik Humanistyczny”
wynik bardzo dobry: Julia Jakubiec 4a, Weronika Pukacz 4a, Anna Kuboszek 4a, Paweł Bodek 4a, Filip Hoczek 4b, Wiktoria Ryczek 4b, Agnieszka Widuch 4d, Anna Pawlik 4d, Jakub Pach 6b
wynik dobry: Oliwier Pszczółka 6b
KATARZYNA MĘCNER
2 uczniów
Wojewódzki Konkurs Literacki „Chcecie bajki oto bajka”
—————————————–
2 uczniów
Powiatowy Konkurs Literacki „Człowiek a środowisko”
——————————————
28 uczniów
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Alfik Humanistyczny”
wynik bardzo dobry: Zofia Węgrzyn 4c, Jakub Nikiel 4c, Zuzanna Bokun 5a, Urszula Czech 6a
wynik dobry: Szymon Galas 4c
2 uczniów
Konkurs im. Wandy Chotomskiej
Czekamy na wyniki
BOGUSŁAWA JAKUBIEC
14  uczniów
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Pingwin”
—————————————
ANITA TYRLIK
10  uczniów
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Pingwin”
————————————-
ANITA TYRLIK
7  uczniów
Powiatowy Konkurs „Człowiek a środowisko”
Patryk Grabski  5b –  wyróżnienie w kategorii fotograficznej
ANNA SKÓRZAK
MAŁGORZATA KWAŚNY
Wszyscy uczniowie
Konkurs Matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”
Lista zwycięzców z tytułem „Mistrz tabliczki mnożenia” u nauczyciela matematyki
ANNA SKÓRZAK
Wszyscy uczniowie klas 4a, 4 b, 4d
Konkurs Matematyczny „Matzoo”
————————————–
ANNA SKÓRZAK
4 uczniów
Konkurs plastyczny „Od 1 do ∞”
—————————————-
MAŁGORZATA KWAŚNY
3 uczniów
Wojewódzki Konkurs Matematyczny
——————————————
MARIA PROSTAK
9 uczniów
XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek (organizator: Akcja Katolicka Parafii Kościoła pod wezwaniem   Św. Michała Archanioła w Wilkowicach wraz z  Diecezją  Bielsko-Żywiecką)
Zespół „Groniczki” – 1 Miejsce
Soliści: Anna Kuboszek 4a – 1 miejsce
9 uczniów
Przegląd Kolęd i Pastorałek
(organizator: Biblioteka Publiczna w Wilkowicach oraz Akcja Katolicka w Kościele Parafialnym w Mesznej)
Dziecięcy Zespół Fletni Pana „Beskidy” – nagroda
Grupa kolędnicza
 
11 uczniów
IX „Gody Bystrzańskie”
(org: Stowarzyszenie „Bystrzańska  Inicjatywa”)
Dziecięcy Zespół „Fletni Pana” „Beskidy”- nagroda szczególna
10 uczniów
Konkurs Kolęd i Pastorałek
(organizator: Parafia Kościoła w Bystrej Krakowskiej )
 
Dziecięcy Zespół Fletni Pana „Beskidy”- I miejsce
Ind.: Weronika Pukacz 4a – 2 miejsce
Agnieszka Widuch 4d – 3miejsce
Anna Kuboszek 4a –  3 miejsce
MONIKA BOGUMIŁ LASZCZAK
5 uczniów
Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową
Anna Pawlik 4d – wyróżnienie
Bartosz Kadłubicki 4d – wyróżnienie
15 uczniów
Międzynarodowy Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową
Lidia Żmij 4b – 2 miejsce
20 uczniów
Mój ulubiony bohater literacki
Zofia Węgrzyn 4c – wyróżnienie
Julia Lupa 5b – wyróżnienie
28 uczniów
Międzynarodowy Konkurs Mieszkam w Beskidach
Czekamy na wyniki
SŁAWOMIRA BASIURA
JAKUB STUDZIŃSKI
 
5  uczniów
Międzynarodowy Konkurs Ekumeniczny „Jonasz”
Kwalifikacja do etapu rejonowego: Ela Kąkol 4c, Martynka Rosiak 4c, Filip Zuziak 6a, Nikodem Basiura 4 c, Zuzanna Klimczak 6a
SŁAWOMIRA BASIURA
 
14  uczniów
IX „Gody Bystrzańskie”
(org: Stowarzyszenie „Bystrzańska  Inicjatywa”)
Grupa kolędnicza
 
ANDRZEJ POBOŻNY
BEATA SZYMAŃCZAK
ANNA WĘGRZYN
 
10 uczniów
Mini piłka nożna chłopców – zawody gminne
1 miejsce
10 uczniów
Mini piłka nożna chłopców – półfinały powiatowe
1 miejsce
10 uczniów
Mini piłka nożna chłopców – finał powiatu bielskiego
3 miejsce
12 uczniów
Sztafetowe biegi przełajowe dziewczyn i chłopców
1 miejsce
6 uczniów
Tenis stołowy
1 miejsce  chłopcy, 2 miejsce dziewczyny
6 uczniów
Powiatowe zawody w tenisie stołowym dziewczyn  i chłopców
11 miejsce
19 uczniów
Gminne zawody w mini piłce koszykowej
Chłopcy: Dawid Copija 6a, Jakub Męcner 6a, Karol Drelicharz 5b, Jakub Mańdok 5a,  Marek Salachna 5a, Szymon Laszczak 5a, Sebastian Mędrzak 6b,  Oliwier Pszczółka 6b, Jakub Pach 6b,  Kacper Duraj 5a-2 m.
Dziewczyny: Karolina Zakrzewska 6a, Urszula Czech 6a, Katarzyna Janosz 6a, Natalia Kowalska 5b, Wiktoria  Janek 5b,  Julia Lupa 5b, Kinga Biernat 5b, Ania Goryl 6b, Dagmara Chrobak 5b – 3 miejsce
16 uczniów
Gminne zawody w mini piłce ręcznej
2 miejsce  chłopcy, 2 miejsce dziewczyny
10 uczniów
Ogólnopolskie Zawody Halowe
Kacper Kmieć 4d, Martyna Mańdok 4c, Bartosz Kadłubicki 4 b –  1 miejsce
12 uczniów
Ogólnopolskie Zawody Pływackie
Jakub Męcner 6a – 1miejsce
Kamil Twardowski 5b – 2 miejsce Karina Dziedzic 5a – 3 miejsce
Natalia Romaniak 4c – 3 miejsce
1 uczeń
Międzynarodowe Zawody LA – Czechy
Dawid Copija 6a – 2 miejsce
7 uczniów
Ogólnopolskie Spotkanie UKS-ów na nartorolkach
Jakub Pawlik 3b –1 miejsce
Martyna Mańdok 4c – 8 miejsce
8 uczniów
Śląsko- Beskidzka Liga Regionalna w narciarstwie biegowym
Jakub Pawlik 3b –  2,3,3 miejsce   Sandra Kanik 4a –  3,2,2 miejsce
Anna Pawlik 4d –  6, 5 miejsce
Martyna Mańdok 4c – 5 miejsce

ROK SZKOLNY 2016/2017

ZESTAWIENIE KONKURSÓW W  ROKU SZKOLNYM 2016/2017

PRZEDMIOT PRZEDMIOT/OSOBA PRZYGOTOWUJĄCA ILOŚĆ UCZNIÓW UCZESTNICZĄCYCH NAZWA KONKURSU LAUREACI/WYRÓŻNIENI
NAUCZANIE ZINTEGROWANE Jolanta Tomasik 1a – 8 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” Alina Wołkow – wyróżnienie
1a – 2 uczniów Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” ———————————
Lucyna Skonecka 2 a – 4 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————
2 a – 5 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”  
2 a – 6 uczniów Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” ——————————–
2 a – 2 uczniów Konkurs ortograficzny „Ogólnopolskie Dyktando” ———————————
2 a – 3 uczniów XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” ———————————
Elżbieta Wnuk 2 b – 9 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————
2 b – 4 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” ———————————
2 b – 6 uczniów Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” Szymon Jasiczek – laureat
2 b – 3 uczniów Konkurs ortograficzny „Ogólnopolskie Dyktando” ———————————
2 b – 3 uczniów XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” ———————————
2 b – 2 uczniów Konkurs na pisankę wielkanocną ogłoszony przez Dom Kultury „Promyk” ———————————
Aleksandra Laszczak 2 c – 4 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” Emilia Stawowczyk – nagroda główna
2 c -7 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Emilia Stawowczyk – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dominik Farbotko – wyróżnienie

Karina Dziedzic – wyróżnienie

Anna Klimczak – wyróżnienie

 

2 c – 8 uczniów Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” ———————————
  Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”

Karina Dziedzic – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Klimczak – wynik bardzo dobry

Anna Turotszy Goryl 3 a – 1 uczeń X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————
3 a – 3 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”  
Anna Łabuz 3 b – 6 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” Martyna Marszałek – wyróżnienie
3 b – 4 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” ———————————
Barbara Włodarz 3 c – 7 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————
3 c – 6 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” Zofia Węgrzyn – wyróżnienie
Beata Duraj 3 d – 6 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————
3 d – 4 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” ———————————
3 d – ? Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus” Tomasz Pach – wynik dobry
JĘZYK POLSKI Katarzyna Męcner 17 uczniów „Alfik humanistyczny”

Marek Salachna 4a – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dagmara Chrobak 4a – wynik dobry

Zuzanna Bokun 4a – wynik dobry

 

17 uczniów Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”

Marek Salachna 4a – laureat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip Zuziak 5a – wynik dobry

Karolina Zakrzewska 5a – wynik dobry

Igor Gołębiewski 4b – wynik dobry

Kamil Twardowski 4b – wynik dobry

Zuzanna Bokun 4a – wynik dobry

13 uczniów Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

Zofia Węgrzyn 3c – laureat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karina Dziedzic 2c – laureat

Anna Klimczak 2c – wyróżnienie

Wiesława Stolarczyk Kos 15 uczniów „Alfik humanistyczny”

Kamil Marszałek 6a – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Szczepan 6a – wynik dobry

17 uczniów Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”

Jakub Pach 5b – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamil Marszałek 6a – wynik dobry

Szymon Nikiel 6a – wynik dobry

Jan Szczepan 6a – wynik dobry

 

9 osób Ogólnopolskie dyktando szkolne Wyniki w czerwcu
5 osób Powiatowy Konkurs „Zwierzęta wokół nas”

Jakub Pach 5b – II miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Szczepan 6a – III miejsce

Szymon Nikiel 6a – wyróżnienie

JĘZYK ANGIELSKI Agnieszka Maślanka 11 uczniów Ogólnopolski Konkurs „Pingwin” z języka angielskiego ———————————
10 uczniów Ogólnopolski Konkurs „Olmpus” z języka angielskiego klasy 4-6 Blanka Wiśniowska – wyróżnienie
10 uczniów Ogólnopolski Konkurs „Olmpus” z języka angielskiego klasy 1-3 ———————————
Paulina Lis      
PLASTYKA Monika Bogumił Laszczak 4 osoby Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” Emilia Dobija – wyróżnienie
1 osoba XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” Jakub Pach – II miejsce
3 osoby IX Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Kot” Wyniki w czerwcu
PRZYRODA Bogusława Jakubiec 24 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Kamil Marszałek 6a – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Szczepan 6a – wyróżnienie

Filip Marszałek 6a – wyróżnienie

14 uczniów Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Panda” ———————————
13 uczniów Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny ———————————
13 uczniów Ogólnopolski Konkurs „Złoty Pociąg” ———————————
Anita Tyrlik 13 uczniów X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————
7 uczniów Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Panda” Patryk Grabski 4b – wyróżnienie
4 uczniów Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny ———————————
11 uczniów Ogólnopolski Konkurs „Złoty Pociąg” ———————————
MATEMATYKA Małgorzata Kwaśny 22 uczniów Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Filip Marszałek 5b – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamil Marszałek 6a – wyróżnienie

RELIGIA Jakub Studziński 4 uczniów Międzynarodowy Konkurs Ekumeniczny „Jonasz”

Kamil Mrszałek 6a – 4. miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emilia Dobija 6b – finalistka

Jan Szczepan 6b – finalista

MUZYKA Maria Prostak 11 uczniów Gminny Przegląd Kolęd „Gody Bystrzańskie” Zespół Kolędniczy – II miejsce
  II etap Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

Zespół „Groniczki” – dyplom uczestnictwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Szymańczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Węgrzyn

21 uczniów Gminne zawody w mini P.R chłopców i dziewcząt I m Dz. i Ch.
21 uczniów Półfinał powiatu w mini piłce ręcznej Dz i Ch

I m – Dz.   Krajewska N., Kąkol E., Jakubiec M., Dziubek K., Wróbel K., Jasik A., Męcner M., Zakrzewska K., Gluza W., Kołata P.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II m – Ch.  Wroniewski N., Siwirski D., Lupa G., Niekiel Sz., Szczepan J., Copija D., Kowalski D., Nycz Ł., Basiura K., Świerczek W.

10 uczniów Finał Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt III m Dz.
15 uczniów Gminne zawody w mini piłce siatkowej Dz. i Ch.

I m – Dz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II m – Ch. Wroniewski N., Kowalski D., Lupa G., Szczepan J., Niekiel Sz., Świerczek W., Siwirski D.

10 uczniów Półfinał Powiatu w mini P.S dziewcząt III m – Dz.  Krajewska Nikola, Kąkol Emilia, Jakubiec Maria, Dziubek Kalina, Wróbel Klaudia, Jasik Ala, Męcner Magda, Gluza Wiktoria, Kołata Patrycja, Szymlak Dominika
25 uczniów Powiatowe zawody pływackie I m –  Męcner Kuba 5a (motylkowy), Twardowski Kamil 4b (klasyczny), Nowak Natalia 6a (grzbiet), Szczepan Jan 6a (klasyczny)
WYCHOWANIE FIZYCZNE

Beata Szymańczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Węgrzyn

3 uczniów Mistrzostwa Województwa Śląskiego w biegach narciarskich II m – Jakubiec Maria. 6b, Mańdok M., Dziubek Kalina 6b
8 uczniów Mistrzostwa Bielska-Białej Szkół Podstawowych w Gimnastyce Sportowej I m – w klasyfikacji drużynowej kategorii szkolnej: Bokun Zuzia, Czech Ula, Lea Wajdzik, Jakubiec Julia, Rus Zuzia, Jendrysko Natalia
14 uczniów Drużynowe Biegi Przełajowe- Mistrzostwa Powiatu Bielskiego

I m – Dz. Jakubiec Maria, Żmij Karolina, Dobija Emilia, Dziubek Kalina, Jasik Ala, Mańdok Martyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II m- Ch. Wroniewski Norbert, Basiura Krystian, Copija Dawid, Laszczak Szymon, Nikiel Szymon, Kowalski Dominik

W klasyfikacji indywidualnej:

I m Jakubiec Maria, II m Dobija Emilia, III m Jasik Ala

I m Wroniewski Norbert

14 uczniów Drużynowe Biegi Przełajowe na szczeblu rejonowym

I m Dz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II m Ch.

W klasyfikacji indywidualnej:

I m Jakubiec M, II m Dobija E

III m Wroniewski N

6 uczniów Drużynowe Biegi Przełajowe- Mistrzostwa Śląska

III m Dz.  Jakubiec Maria, Żmij Karolina, Dobija Emilia, Zakrzewska Karolina, Jasik Ala, Mańdok Martyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W klasyfikacji indywidualnej:

I m Jakubiec Maria

  Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich

I m Jakubiec Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII m Mańdok Martyna

  Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich-  sztafeta dziewcząt III m   Jakubiec Maria 6b, Żmij Karolina 6b, Dobija Emilia 6b, Dziubek Kalina 6b
12 uczniów Gminne zawody w 4 boju lekkoatletycznym Dz. i Ch.

I m Dz.   Jakubiec M., Węgrzyn Z., Dziubek K., Krajewsk N., Męcner M., Kowalska N.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I m Ch. Wroniewski N, Basiura K., Siwirski D., Copija D., Nikiel Sz., Zioło N.

12 uczniów

Powiatowe zawody w 4 boju lekkoatletycznym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dz. i Ch.

X m Dz. Węgrzyn Z., Bokun Z., Czech U., Dziubek K., Krajewska N., Janek W.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII m Ch.  Pszczółka O., Pach K., Zioło N., Laszczak Sz., Copija D., Mędrzak S.

4 – 6 uczniów

„Czwartki Lekkoatletyczne”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wroniewski Norbert 6a zakwalifikował się i będzie reprezentował region bielski w Ogólnopolskim Finale Czwartków L.A w Łodzi w skoku w dal

22.IX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III m Wroniewski N. (skok w dal)

II m  Wroniewski N. (60 m)

II m  Węgrzyn Z. (piłeczka palantowa)

III m  Zioło N. ( p. palantowa)

29.09

I m  Wroniewski N. (skok w dal)  i

II m (60 m)

III m Węgrzyn Z. ( 60 m)

20.IV

I m   Węgrzyn Z. (p. palantowa)

II m  Węgrzyn Z. ( 60 m)

04. V

I m  Węgrzyn Z. (60 m)  i

II m ( p. palantowa)

I m  Wroniewski N. ( skok w dal)  i

II m ( 60 m)

I m Copija D. (60 m)

11.V

I m  Wroniewski N. (60 m)

III m Węgrzyn Z. (p. palantowa) i IVm (60m)

III m Nikiel Sz. ( 300m)

18. V

I m  Wroniewski N.(60 m)

III m Węgrzyn Z. (skok w dal)

25.V

II m Wroniewski N. (60 m)

III m Wroniewski N. (skok w dal)

08.VI Finał Miejski Bielskich Czwartków LA

I m Wroniewski N. ( skok w dal ) i I m (60m)

II m Basiura K. ( 300m)

  25 uczniów Liga Lekkoatletyczna

I m Zakrzewska K. ( 400m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II m Węgrzyn Z. ( 60m)

II m Copija D. (60 m)

II m Mańdok K. (800 m)

III m Laszczak Sz. ( 800 m)

III m Czech U. ( skok w dal)

    Puchar Magurki – biegi narciarskie

Im – Mańdok Martyna,   Pawlik Kuba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II m – Rosiak Martyna

III m- Pawlik Ania,    Żmij Szymon, Dziubek Dobrusia

IV m- Drelicharz Weronika

V m – Kanik Sandra

VI m – Nowak Alicja

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

PRZEDMIOT/OSOBA PRZYGOTOWUJĄCA NAZWA KONKURSU LAUREACI/WYRÓŻNIENI
1a wychowawca Lucyna Skonecka IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik” Julia Sufczyńska – wyróżnienie
1c wychowawca Aleksandra Laszczak IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik”

Emilia Stawowczyk – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Klimczak – wyróżnienie

2a wychowawca Anna Turotszy Goryl IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik” Paweł Bodek – wyróżnienie
„Człowiek i Środowisko” Kacper Śniadek – 1 miejsce w kategorii klas 1-3
2c wychowawca Barbara Włodarz IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik”

Przemysław Górny – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiktor Rączka – wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs Nauk Matematycznych Kangur

Elżbieta Kąkol – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szymon Galas – wyróżnienie

2d wychowawca Beata Duraj IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik” Agnieszka Widuch – wyróżnienie
II etap Przeglądu Pieśni Patriotycznej Agnieszka Widuch – dyplom
Gminny Konkurs Językowo – Plastyczny Blanka Wiśniowska – wyróżnienie
Powiatowy Konkurs „Zostań Mistrzem” Marek Salachna – 2 miejsce
3b wychowawca Jolanta Tomasik Alfik humanistyczny

Kamil Twardowski – bardzo dobry wynik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Igor Gołębiowski – bardzo dobry wynik

JĘZYK POLSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Męcner

Wiesława Stolarczyk Kos

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”

Mateusz Rychlik 5b – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emilia Dobija 5b – wynik bardzo dobry

Mateusz Mendrok 6b – wynik bardzo dobry

Wiktoria Kąkol 6b – wynik bardzo dobry

Weronika Zątek 6b – wynik bardzo dobry

Jan Szczepan 5a – wynik dobry

Szymon Nikiel 5a – wynik dobry

Kamil Marszałek 5a – wynik dobry

Emilia Kąkol 5a – wynik dobry

Julia Kawałek 5b – wynik dobry

Natalia Nowak 5b – wynik dobry

Igor Kubica 5b – wynik dobry

Weronika Zątek 6b– wynik dobry

Oliwia Świerczek 6b – wynik dobry

Sebastian Pruś 6b – wynik dobry

„Człowiek a środowisko” Krystian Basiura kl. 5a – 1 miejsce
Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”

Filip Zuziak 4a – wynik bardzo dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Pach 4b – wynik bardzo dobry

„Alfik humanistyczny” Filip Zuziak kl. 4a – laureat

MATEMATYKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Jakubiec

Małgorzata Kwaśny

Międzynarodowy Konkurs Nauk Matematycznych Kangur

Oliwier Pszczółka 4b – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip Marszałek 4b – wyróżnienie

Mateusz Mendrok 6b – wyróżnienie

MUZYKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TECHNIKA

Maria Prostak

II Etap Przeglądu Pieśni Patriotycznej Dyplom dla zespołu Groniczki i solistki Julii Strąk
Konkurs Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2 miejsce w rejonie (Wiktoria Kąkol, Kamil Czekierda, Natalia Doracbiała, Kacper Kania)

PRZYRODA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogusława Jakubiec

Anna Łabuz

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik”

Sebastian Pruś 6b – nagroda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip Marszałek 4b – nagroda

Ogólnopolski Konkurs Panda

Kamil Marszałek 5a – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Szczepan 5a– wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Pingwin Emilia Dobija kl. 5b – wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Pionier

Jakub Pach kl. 4b – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emilia Dobija kl. 5b – wyróżnienie

Emilia Kąkol kl. 5a – wyróżnienie

Anna Węgrzyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Jędryka

Maria Prostak

Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

Amelia Klichko 6b – 1 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Szymańczak

Anna Węgrzyn

VI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Białce Tatrzańskiej

Maria Jakubiec 5b – 4 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dominki Kanik 5b – 10 miejsce

Śląsko Beskidzka liga Regionalna Grupy Azoty – Biegi narciarskie

Zofia Dusińska 6a, Maria Jakubiec 5b, Sebastian Kanik 5b, Patryk Walczak 2b, Martyna Mańdok 2c, Norbert Wroniewski 5a, Jakub Mańdok 3a, Karolina Zakrzewska 4a – 1 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natalia Janczar 6a, Kamil Nowicki 6b, Karolina Żmij 5b, Sebastian Mędrzak 4b, Urszula Czech 4a, Norbert Zioło – 2 miejsce,

Zofia Dusińska 5a, Leon Raszka 5a, Karolina Ujmiak 4a, Igor Kmieć – 3 miejsce

Mistrzostwa Powiatu Bielskiego w pływaniu

Jakub Męcner 4a – 1 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliwia Kliś 6b – 1 miejsce

Śląsko- Beskidzka Liga Biegi Narciarskie

Ranga wojewódzka-Maria Jakubiec 1 i 2 miejsce, Zofia Dusińska 3 miejsce w stylu dowolnym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ranga krajowa –  Zofia Dusińska 4 miejsce stylem klasycznym

Maria Jakubiec – 2 miejsce stylem klasycznym i 2 miejsce stylem dowolnym Mistrzostwa Polski

PLASTYKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monika Bogumił Laszczak

XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” Wyróżnienie – Sebastian Pruś 6b, Joanna Wiewióra, Emilia Dobija 5b, Julia Czuba
Konkurs plastyczny „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej” Filip Damek 4a – wyróżnienie

RELIGIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Strycharski

Międzynarodowy Konkurs „Jonasz” Emilka Dobija kl. 5b – kwalifikacja do finału

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

PRZEDMIOT/OSOBA PRZYGOTOWUJĄCA ILOŚĆ UCZNIÓW UCZESTNICZĄCYCH NAZWA KONKURSU LAUREACI/WYRÓŻNIENI
Anna Turotszy Goryl Klasa 1a – 1uczeń VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyr. „Świetlik” ——————————–
Anna Łabuz Klasa 1b – 3 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” Milena Maślanka -nagroda
Barbara Włodarz Klasa 1c – 7 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Elżbieta Kąkol – wyróżnienieKamil Kozieł – wyróżnienieJulia Sala – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Julia Wojtyła – wyróżnienie

Beata Duraj Klasa 1d – 11 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Patrycja Hetnał – wyróżnienieIgor Kmieć – wyróżnienieJulia Kusiór – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martyna Mirowska – wyróżnienie

Anna Pawlik – wyróżnienie

Amelia Steczek – wyróżnienie

Agnieszka Widuch – wyróżnienie

Jolanta Tomasik Klasa 3a – 9 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” Karolina Zakrzewska – nagrodaTymoteusz Szwed – wyróżnienie
Klasa 3a – całość VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w Szczyrku Filip Zuziak – 3 miejsceUla Czech 4 miejsce
Elżbieta Wnuk Klasa 3b – całość VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w Szczyrku ——————————
Klasa 3b – 7 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” Filip Marszałek – wyróżnienie
Klasa 3b „Zostań mistrzem” (j.pol., mat.) Konkurs Międzyszkolny (Szczyrk) Filip Marszałek –  1 miejsce
Agnieszka Maślanka Klasy 1-3 –  13 uczniów Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Let’s paint in English”

Laureaci w kategorii  „Be green – sort your bin”:Zuzanna Kokot 1c – 1 miejsceDominik Helfer  3b -3 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laureaci w kategorii „3R – reduce, reuse, recycle”

Jakub Pach  3b – 2 miejsce

Agnieszka Maślanka Klasa 1-3 Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej  
  • Katarzyna Męcner 3 uczniów Wojewódzki Konkurs Literacki „Chcecie bajki …, oto bajka” Amelia Halama 6b – 3 miejsce
    30 uczniów Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus” Sebastian Pruś 5b – wynik dobryKacper Chowaniec 5b – wynik dobry
    10 uczestników Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Człowiek a środowisko” Mateusz Nowak 6a – wyróżnienie
    Wiesława Stolarczyk-Kos 21 uczniów Wojewódzki Konkurs Literacki „Chcecie bajki …, oto bajka” Kamil Marszałek 4a
    30 uczniów Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”

    Amanda Bylica 5c – wynik dobryEmilia Dobija 4b – wynik dobry

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kamil Marszałek 4a – wynik dobry

    10 uczniów Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Człowiek a środowisko” Klaudia Oszek 5c – 3 miejsce
    Małgorzata KwaśnyMałgorzata Jakubiec 31 uczniów Międzynarodowy konkurs Matematyczny „Kangur” Mateusz Mendrok 5b – wyróżnienieJarosław Nowak 5b – wyróżnienie
    AnitaTyrlik 8 uczniów Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy Sebastian Pruś 5b – wyróżnienie
    7 uczniów Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Panda” Emilia Dobija 4b – wyróżnienie
    7 uczniów Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z przyrody „Pionier” Emilia Dobija 4b – wyróżnienieSebastian Pruś 5b – wyróżnienie
    8 uczniów Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Pingwin” —————————————–
    10 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” —————————————–
  • Bogusława Jakubiec 8 uczniów Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy ——————————————-
    11 uczniów Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Panda” ——————————————-
    6 uczniów Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z przyrody „Pionier”

    Emilia Kąkol 4a – wyróżnienie

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Michał Chorąży 6b – wyróżnienie

    8 uczniów Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Pingwin” Amelia Halama 6b – wyróżnienie
    22 uczniów VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” ———————————————–
    Grzegorz Strycharski 20 uczniów Międzynarodowy Konkurs Ekumeniczny „Jonasz” Emilia Dobija 4b – laureat
    Beata Szymańczak   XIX Ogólnopolski Bieg na Magurkę

    Klaudia Wróbel 4b – 1 miejsce

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Sergiej Kowalczuk 5a – 3 miejsce

      Bieg Fiata Zofia Dusińska 5a – 1 miejsce
      Zawody Powiatowe – sztafeta szwedzka Maria Jakubiec, Zofia Dusinska, Amelia Klichko, Katarzyna Śpiewak – 3 miejsce
    Monika Bogumił – Laszczak 12 uczniów Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach

    Sebastian Kanik 5a – wyróżnienie

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Oskar Foryś 5a –  wyróżnienie

    Maria Prostak 2 uczniów Konkurs gry na unikatowych instrumentach ludowych (Jeleśnia) Weronika Zątek 5b – wyróżnienie
    Maria Prostak 6 uczniów Parafialny Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek Oliwia Świerczek 5b – 1 miejsce
    Maria Prostak 13 uczniów Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ośrodku Kultury „Nad borami” w Mesznej

    Grupa kolędnicza z SP Wilkowice

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    1 miejsce

    Oliwia Świerczek 5b i Weronika Zątek 5b – 1 miejsce w kategorii duet

    Julia Strąk 5a, Sergiej Kowalczuk 5a – 2 miejsce w kategorii duet

    Amelia Klichko – 1 miejsce w kategorii solista

    Natalia Nowak 4b – 2 miejsce w kategorii solista

    Maria Jakubiec 4b, Emilia Dobija 4b, Dominika Szymlak 4b – 2 miejsce w kategorii trio

    Wiktoria Śpiewak 5b, Justyna Sidzina 6b, Sandra Walczak 6b – wyróżnienie

      Konkurs Kolęd i Pastorałek w Bystrej Krakowskiej

    Grupa kolędnicza z SP Wilkowice  (12 osób) – wyróżnienie

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Oliwia Świerczek 5b – 1 miejsce

    Julia Strąk 5a, Sergiej Kowalczuk 5a – 2 miejsce

    Amelia Klichko 5b  – 3 miejsce

    Weronika Zątek 5b, Wiktoria Śpiewak 5b – wyróżnienie

  • Indywidualne osiągnięcia w zawodach w pływaniu Jakub Męcner, klasa 3a,  wych. Jolanta Tomasik:
    • Międzynarodowy Miting Pływacki w Herbach k/Częstochowy – 2 miejsce w stylu dowolnym
    • Międzynarodowy Miting Pływacki w Herbach k/Częstochowy – 3 miejsce w stylu grzbietowym
    • 5 miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym w województwie śląskim
    • 6 miejsce w wieloboju pływackim w województwie śląskim
  • „Drzewa i kamienie nauczą cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela”-czyli kilka słów o sukcesie literackim uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w WilkowicachMiędzynarodowy

Na początku listopada tego roku podsumowano wyniki konkursu ekologicznego „Człowiek a środowisko”, organizowanego już od kilku lat przez Starostwo Powiatowe  w  Bielsku- Białej. W konkursie wzięła udział grupa dziesięciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Wilkowicach. Cieszymy się ogromnie z sukcesu, jaki odniosło w tym konkursie dwoje uczniów- Klaudia Oszek z kl. Vc, która pracowała pod kierunkiem pani Wiesławy Stolarczyk- Kos oraz Mateusz Nowak z kl. VIa, który pracował pod kierunkiem pani Katarzyny Męcner.  Poniżej prezentujemy zwycięskie teksty. Laureatom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Łąka”
Pewnego dnia do studia dziennikarskiego przyszedł o własnych siłach motyl z lewym lekko przypalonym skrzydłem. I powiedział:
– Na łące wybuchł ogromny pożar. Proszę pana dziennikarza, niech pan sprowadzi pomoc dla nieszczęsnych zwierząt – powiedział motyl.
– Dobrze, sprowadzę straż pożarną i napiszę artykuł w gazecie tak, aby ludzie dowiedzieli się, jaką krzywdę robią zwierzętom. Jednak najpierw muszę przeprowadzić wywiad z ofiarami – odparł dziennikarz.
– Szanowny panie dziennikarzu, niech pan zrobi wywiad później, a teraz należy natychmiast zadzwonić po straż pożarną! – krzyknął motyl.
– Racja. Już, już dzwonię –  odparł w pośpiechu mężczyzna.

Dziennikarz i motyl w tym samym czasie jechali rowerem na łąkę, ku zdziwieniu motyl nie leciał,  tylko grzecznie siedział w rowerowym koszyku, ponieważ miał przypalone skrzydełko. Kiedy dojechali do łąki, pożar był już ugaszony, a strażacy nieustannie podtrzymywali na duchu zatroskane zwierzęta. Natomiast gdzieś w oddali widoczne było wyciąganie uwięzionego jelonka przez strażaków. W pewnej chwili dziennikarz zwrócił się do strażaka:
– Przepraszam, czy mogę o coś zapytać?
– Tak, proszę bardzo, niech Pan pyta, o co zechce – odpowiedział strażak.
– Czy są jakiekolwiek ofiary tego strasznego pożaru? – zapytał dziennikarz.
– Na szczęście żadnych ofiar nie ma, jednak niektóre zwierzęta mają oparzenia –  powiedział strażak.
– A jakie szkody wyrządził pożar i czy mógłbym porozmawiać z ofiarami? – zadał kolejne pytanie dziennikarz.
– Strażak odpowiedział ze zdenerwowaniem – Szkody są ogromne m.in. spalona trawa, drzewa, krzewy, kwiaty oraz ranne zwierzęta. Aktualnie zwierzęta nie mogą powrócić do swoich siedlisk, ponieważ zostały one zniszczone przez ogień spowodowany nieuwagą i nierozsądkiem ludzi. Ludzie chcąc uniknąć nadmiernych opłat, wyrzucają śmieci do lasów. Podpalają także łąki, ponieważ jest to łatwiejsze od ich wykaszania, które wiąże się  z kosztami. Przepraszam, a czy pytał Pan także o możliwość rozmowy z ofiarami?
– Owszem pytałem – odparł dziennikarz.
– Bardzo pana przepraszam, ale jestem bardzo roztrzęsiony postępowaniem ludzi. Z ofiarami oczywiście można porozmawiać, o ile zezwoli na to lekarz. Wszystkie zwierzęta są teraz w bezpiecznym miejscu, czyli pod wielkim dębem.
– Bardzo dziękuję za rozmowę i udzielenie informacji – pożegnał się dziennikarz.
Dziennikarz poszedł więc pod wielki dąb i zapytał zwierzęta ,co tak naprawdę się stało. Pod dębem zobaczył także motylka, który pocieszał jeża i jego rodzinę.
– Dzień dobry, jestem dziennikarzem i chciałem dowiedzieć się czegoś na temat pożaru –  wyjaśnił dziennikarz.
– Dzień dobry – odpowiedział jeż i zaczął swą opowieść – Obudziłem się rano i poczułem ogromne ciepło. Przybliżyłem się do wyjścia z mojego domu i zobaczyłem ludzi, którzy uciekali z łąki. Obróciłem się i mym oczom ukazały się płomienie ognia, które buchały z dachu mojego domu. Natychmiast obudziłem moją żonę i dzieci, by wyprowadzić ich na zewnątrz, jednak było już za późno. Ogień dostał się do wnętrza domu uniemożliwiając nam ucieczkę. Ogarnęła nas panika, byliśmy pewni, że zginiemy. Na szczęście, nie wiadomo skąd pojawił się przy nas królik, który wziął moją rodzinę na grzbiet i przeskakując nad ogniem bezpiecznie wyprowadził na zewnątrz. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni, uratował nam życie.
– To bardzo straszne przeżycie, cieszę się jednak, że wszystko skończyło się dobrze – powiedział dziennikarz i poprosił o kolejną opowieść, tym razem rodzinę myszy.
– Proszę pana dziennikarza, tego zdarzenia nie zapomnę do końca życia. Byłam właśnie w pokoju i czytałam książkę. Była tak nudna, że zasnęłam przy niej. Śniło mi się, że powoli  połyka mnie wielki kocur , a za mną stoi kolejka myszek. Jak się obudziłam, byłam zalana potem. Wstałam z fotela, popatrzyłam za okno i zobaczyłam piękny poranek. Chwilę pomyślałam i postanowiłam wyjść na spacer. Jak wróciłam, zobaczyłam płonącą łąkę.

– Dziękuję  za wypowiedź,  myszko – powiedział dziennikarz.

– W ten dzień byłam w ogrodzie i sadziłam piękne kwiaty. Nagle usłyszałam  rozmowę  ludzi. Rozmawiali o zamiarze skoszeniu trawy. Przybliżyłam się do nich, żeby lepiej słyszeć. Początkowo zamierzali ją skosić, zebrać trawę i zawieźć w odpowiednie miejsce, lecz po dłuższej rozmowie stwierdzili, że prościej i szybciej będzie po prostu podpalić łąkę. Kiedy to usłyszałam, byłam przerażona, nie miałam jak zareagować, byłam bezradna. Po jakimś czasie ci ludzie opuścili łąkę. Myślałam, że się rozmyślili. Jednak oni powrócili z wielką beczką jakiegoś płynu, który rozlali na trawę a zaraz po tym drugi człowiek wyciągnął małe pudełeczko, z którego wyciągnął jeszcze mniejsze patyczki. Potarł nimi pudełko i zobaczyłam malutki i żółty płomyczek, który tylko przez krótki czas był malutki. Pobiegłam szybko  do lasu znajdującego się przy łące, by  powiadomić o tym całym zdarzeniu lisa. Udało nam się uratować tylko niektóre zwierzęta, bowiem ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił. Na szczęście nikt nie zginął.
– Dziękuję ci biedronko, wykazałaś się dużą odwagą – odparł dziennikarz, pożegnał się z wszystkimi zwierzętami i wrócił do studia,
by opisać to przykre zdarzenie.
Po kilku dniach na pierwszej stronie prestiżowej gazety, cieszącej się dużą popularnością ukazał się artykuł dziennikarza o zaistniałym pożarze. Artykuł w dobitny sposób ukazał ludzką bezmyślność nawiązując do ogromnego nieszczęścia zwierząt.                           Do artykułu zostały załączone także zdjęcia przedstawiające oparzenia zwierząt i zniszczoną łąkę. Dziennikarz w swym tekście nawoływał, aby ludzie najpierw przemyśleli dokładnie każdy swój czyn, zanim sprawią komuś ból. Nie powinniśmy być obojętni na takie zachowania. Wzywał także do aktywnego uczestnictwa w wielu protestach i kampaniach, które mają na celu uświadomić ludzi, jak wiele zła mogą wyrządzić przez swoje lenistwo i chciwość. W niektórych sytuacjach zachowanie bierne jest lepsze od aktywnego, w tym przypadku chodzi o pozostawienie łąki w jej naturalnym stanie, bez wykaszania a tym bardziej wypalania, niż próbowania na siłę i w sposób niemądry walczyć z wciąż rosnącą trawą i chwastami.
(autorka:      Klaudia Oszek, kl. Vc, II miejsce w konkursie)
„Pan Łoś”
Szedł przez las Pan Łoś,
aż napotkał rzekę.
Miał pragnienie, chciał się napić,
lecz w niej były śmieci.
W wodzie były same puszki,
graty i rupiecie.
Czy ktoś widział takie rzeczy?
Chyba, nikt na świecie.
Spotkał Jasia, co ze szkoły
szybkim krokiem wracał.
Jaś pomyślał i powiedział:
to niewielka praca.
Panie Łosiu, nie pij jeszcze,
zaczekaj chwileczkę.
Zaraz sprzątnę wszystkie śmieci,
wtedy pij bezpiecznie.
Czystą wodę, z czystej
rzeki, a nie jakieś ścieki!
(autor: Mateusz Nowak, kl. VIa, wyróżnienie w konkursie)

„Bo najważniejsze jest myślenie nie tylko o sobie…” czyli o sukcesie bajkopisarzy ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Wilkowicach

Kilka dni temu ogłoszona została lista tegorocznych laureatów Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Chcecie bajki…Oto bajka” , organizowanego w ramach Jesiennych Dni Książki- Buczkowice 2014. Ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Wilkowicach na konkurs wysłano ponad 30 bajek, które napisali uczniowie klas od III-VI. Cieszymy się ogromnie z sukcesu naszych uczniów, którzy zostali laureatami powyższego konkursu. Są to -Kamil Marszałek, uczeń kl. IV a, który pracował po kierunkiem pani Wiesławy Stolarczyk- Kos oraz uczennica kl. VI b, Amelia Halama, która pracowała pod kierunkiem pani Katarzyny Męcner. Poniżej prezentujemy zwycięskie prace.                                                        Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„BAŚŃ O CZTERECH BRACIACH” 

W odległej krainie Trzech Dębów i Ośmiu Sosen, do której można było przybyć jedynie
z nurtem najszerszej rzeki w świecie, w starej chatce mieszkał ojciec z czterema synami – OLO, ULI, ELO i najmłodszy MAGO. Powodziło im się całkiem dobrze, jedzenia nie brakowało, opału na zimę też nie,  jednakże w sąsiedztwie mieszkała samotna staruszka, której szczęście nie dopisało. Każdego dnia martwiła się dniem następnym.
Pewnego dnia czterej bracia wybrali się na ryby nad jezioro znajdujące się na granicy ich krainy, gdyż poprosił ich o to ojciec. Wędrując tam rozmawiali. Najmłodszy Mago powiedział, iż częścią połowu podzieli się ze staruszką, aby nie musiała się kłopotać jutrzejszym dniem. Został za to wyśmiany przez swoich starszych braci.
Nagle zerwał się wiatr i nadciągnęły ciemne chmury. Bracia znajdowali się już nad jeziorem. W pewnym momencie starą, rozsypującą się już łódką podpłynął dziwny człowiek. Najbardziej niezwykłą rzeczą  było to, że łódka w ogóle jeszcze pływała. Człowiek powiedział, że nazywa się Mago, tak jak najmłodszy z braci. Człowiek zaprosił braci do łódki. Każdego usadził w innym brzegu jeziora i powiedział, że wróci za godzinę zobaczyć, co złowili. W tym czasie z głębi jeziora obserwowała, ich cały czas Królowa Słodkich Wód, władczyni wszystkich głębinowych roślin i zwierząt, wszelkiego życia wodnego. Nakazała ona omijać szerokim łukiem wędki trzech starszych braci, a płynąć w kierunku wędki najmłodszego brata Mago. Mago złowił w ciągu tej godziny czterdzieści ryb, różnych gatunków, wspaniałych i dorodnych.
Gdy minęła godzina, człowiek podpłynął łódką po najstarszego brata Olo, który nie złowił ani jednej malutkiej rybki. Później popłynęli po kolejnego brata Uli, który także kosz na ryby miał pusty. Płynęli po następnego Elo, mając nadzieję, że może on złowił choć jedną maleńką rybkę, jednakże rozczarowali się, gdyż jego kosz również był pusty. Płynąc po najmłodszego brata byli pewnie, że jego połowy wyglądały tak samo. Gdy zobaczyli ilość złowionych przez niego ryb, nie mogli uwierzyć własnym oczom.
W tym momencie zjawiła się Królowa Słodkich Wód i powiedziała: – Ty, Mago, wykazałeś się wielkim sercem. Jako jedyny chciałeś podzielić się połowami z samotną staruszką z sąsiedztwa. W zamian za to tylko twe połowy były udane. Bo najważniejsze jest myślenie nie tylko o sobie, ale również o innych.
(autor: Kamil Marszałek, kl. IVa)

„Ptasie królestwo”
Był chłodny listopadowy dzień, gdy Eleanor szła przez las. Eleanor miała długie czarne włosy i ciemne, błyszczące oczy. Dziewczynka była w złym nastroju, gdyż nie lubiła takiej pogody, wolała gdy było ciepło i świeciło słońce. Eleanor wracała właśnie od swojej koleżanki Hannah, która mieszkała na drugim końcu lasu. Dziewczynce właściwie nie wolno było wracać przez las, choć nie wiedziała dlaczego rodzice jej tego zabraniali. Zawsze, gdy pytała ich o to odpowiadali, że to niebezpieczne, natomiast jej bracia twierdzili ,  że to dlatego że tam straszy . Eleanor szła tędy pierwszy raz i trochę się bała , gdy nagle zza drzew wyłoniła się dziwna postać , która przypominała trochę skrzyżowanie człowieka z ptakiem. Eleanor pomyślała ,  że może to jej bracia robią sobie z niej żarty , ale gdy kreatura odezwała się nieziemskim głosem niepodobnym do niczego co do tej pory słyszała  bardzo się przestraszyła.
Człowiek- Ptak powiedział:
–    Witaj! Nie musisz się mnie obawiać , jestem twoim przyjacielem.
–        Yyy skąd znasz moje imię ? -zająknęła się Eleanor .
–        Wiem dużo różnych rzeczy – odpowiedział człowiek – ptak .
–        Ach , a kim jesteś ?  – zapytała zaciekawiona Eleanor .
–        Czasami zwą  mnie czarodziejem z królestwa ptaków , bo tak nazywa się moje księstwo , jeśli chcesz mogę cię tam zaprowadzić ,bo będziesz tam naprawdę szczęśliwa . Będą  tam góry słodyczy i nie będziesz musiała wracać na czas do domu- powiedział człowiek – ptak .
–        Ale co z moimi rodzicami ? Przecież nie mogę ich tak zostawić ! – krzyknęła dziewczynka
–        O nic się nie martw , powiedziałem o tym twoim rodzicom i zgodzili się .
–        Eleanor wydało się to trochę dziwne dlatego , że jej rodzice rzadko zgadzali się nawet , żeby poszła do Hannah,  która przecież mieszkała niedaleko od jej domu a co dopiero jakieś ptasie królestwo ze stworem ,  o którym nic nie wiedziała , ale nie zastanawiała się nad tym długo ponieważ kochała przygody i była bardzo podekscytowana wizją ptasiego królestwa , więc powiedziała –
–        No to gdzie mam iść ?!!
–        Nigdzie, tylko trzymaj się moich piór – i to mówiąc chwycił Eleanor w swoje szpony i pofrunął przed siebie.
–        Aaa !!! -wrzasnęła Eleanor.
–        Nic się nie bój, trzymam cię.
–        A czy w twoim królestwie będą moi rodzice ? – zapytała troszkę zaniepokojona Eleanor.
–        Nie, nie będzie ich tam – powiedział  czarodziej z krainy ptaków, dziwnym, zmienionym głosem.
–        Ale kiedy ja wrócę do domu ? – wyjąkała przerażona Eleanor
–        A kto ci powiedział , że kiedykolwiek wrócisz do domu ? – szepnął złowieszczo człowiek – ptak.
–        Wystraszona  Eleanor nie miała odwagi zadać następnego pytania więc milczała, po chwili jej oczom ukazało się ogromne pole , nad którym krążyły ogromne kruki .
–        Dlaczego tu przylecieliśmy !!! – krzyknęła Eleanor .
–        Bo teraz tu zamieszkasz !!! – odparł człowiek – ptak .
–        Czemu? – zapytała dziewczynka.
–        Ponieważ zgodziłaś się pójść ze mną , a teraz bądź cicho- odpowiedział czarodziej z królestwa ptaków . Po chwili dolecieli na miejsce .
–        Chodź za mną – rozkazał człowiek ptak . Eleanor posłusznie poszła za nim  i zobaczyła duże pole,  nad którym latała sowa , a kruki jej dokuczały .
–        Jeśli nie będziesz robić tego co każą ci kruki to zamienię cię w sowę albo coś gorszego.
–        Tak,oczywiście – odpowiedziała Eleanor , ponieważ bardzo się bała .
–        Teraz dam ci kosę i musisz skosić to pole do wieczora , a jak nie zdążysz to spotka cię coś złego – rzekł człowiek – ptak.
–        Ależ zdążę ! – zawołała dziewczynka.
–        Mam nadzieje , teraz idę poszukać kolejnego naiwnego dziecka  , a ty nie uciekaj – i to mówiąc rozpostarł skrzydła  i odleciał . Wtedy do Eleanor podleciała sowa i powiedziała :
–        Witaj Eleanor !
–        Ty mówisz!!? – zapytała dziewczynka.
–        Tak mówię, byłam kiedyś człowiekiem tak jak ty i też dałam się skusić czarnoksiężnikowi z krainy ptaków , próbowałam uciec,  ale złapał mnie i zamienił w sowę .
–        A znasz drogę ucieczki z tego miejsca? – w głosie Eleanor pobrzmiewała nadzieja .
–        Tak!!! , widzisz tą dziurę, przy granicy lasu, musisz w nią wskoczyć i biegnąć tunelem przed siebie.
–        A co z tobą ? – zaniepokoiła się dziewczynka .
–        Dla mnie nie ma już ratunku , ale ty możesz się jeszcze uratować. Biegnij, a ja odwrócę uwagę kruków.
–        Dziękuje ci sowo –  i to mówiąc zaczęła biec w stronę dziury,  nie oglądała się za siebie  tylko wskoczyła szybko w przejście . Po chwili uderzyła o ziemie, szybko stanęła na nogi i pobiegła przed siebie. Nagle usłyszała swoje imię:
–        Eleanor !!!  Eleanor !!!
W tej chwili wszystko zaczęło wirować i nagle dziewczynka ujrzała twarze swoich braci pochylone nad nią.
– Gdzie jest człowiek ptak ? – krzyknęła Eleanor .

– Och, Eleanor, chyba coś ci się śniło – powiedział jej brat . Byli w jej pokoju , który w ogóle nie przypominał strasznego tunelu.
-I kruki też mi się śniły? – upewniła się dziewczynka.
-Tak, nie mogliśmy cię dobudzić, a musimy już jechać jeśli chcemy zdążyć na urodziny babci – odpowiedział jej brat . Potem wyszedł z pokoju , żeby mogła się ubrać a Eleanor poprzysięgła sobie , że nigdy , przenigdy nie pójdzie nigdzie z kimś obcym i niczym nie da się skusić . Dziewczynka pomyślała , że może ten sen to była przestroga, że nie powinno się iść z kimś obcym nie wiadomo gdzie.
–        Eleanor, idziesz już? – zawołała jej mama.
–        Tak, już idę -odkrzyknęła dziewczynka i postanowiła na razie się nad tym nie zastanawiać.
(autorka: Amelia Halama, kl. VIb)

ROK SZKOLNY 2013/2014

TYTUŁ KONKURSU

UCZEŃ

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

Kangur Mateusz Mendrok kl. 4b Małgorzata Jakubiec
Ogólnopolski konkurs programowania w języku Simba 3d Mateusz Mendrok kl. 4b Beata Duraj
Konkurs języka angielskiego Fox Joanna Springer kl. 6b – wynik bdb Paulina Lis
Ogólnopolski konkurs przedmiotowy Pingwin Sebastian Pruś kl. 4b – wyróżnienieAmelia Halama kl. 5b – wyróżnienie Anita Tyrlik, Bogusława Jakubiec
Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych „Świetlik” Zuza Bokun kl.1a – wyróżnienieMonika Cierniak kl.6b – wyróżnienieMagdalena Szymanek kl. 6a – wyróżnienie Magdalena BakalarskaBogusława Jakubiec
Powiatowy konkurs folklorystyczny „U Starego Scepana łod wiecora do rana” Zespół „Okarynki” (Magdalena Szymanek kl. 6a, Martyna Puda kl. 6b, Katarzyna Żarnowska kl. 6b) – wyróżnienieZespół „Syringa” (Joanna Springer kl. 6b, Paulina i Weronika Musiałek kl. 6a) – wyróżnienieZespół „Pasterki” (Joanna Pawlik kl.6b, Paulina Rączka kl. 6b, Katarzyna Żarnowska kl. 6b, Joanna Springer kl. 6b) – nagroda Maria Prostak
Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej Duet: Oliwia Świerczek, Amelia Klichko kl.4b – I m-ceDuet: Paulina i Weronika Musiałek kl. 6a – III m-ceZespó:ł Eliza Kubica, Dawid Konior, Mateusz Hutyra kl.6a – III m-ce Maria Prostak, Beata Jędryka, Anna Węgrzyn
Gminny konkurs Kolęd Zespół „Beskidy” (Joanna Pawlik kl.6b, Joanna Springer kl. 6b, , Martyna Puda kl. 6b, Paulina Rączka kl. 6b, Magdalena Szymanek kl. 6a, Paulina i Weronika Musiałek kl. 6a, Sandra Woszczyk kl. 6b, Monika Lik kl. 6a)  I m-ceTrio (Monika Lik kl. 6a, Paulina i Weronika Musiałek kl. 6a) – I m-ceTrio (Joanna Pawlik kl.6b, Martyna Puda kl. 6b, Paulina Rączka kl. 6b) – II m-ceDuet: Magdalena Szymanek kl. 6a, Martyna Puda kl. 6b – wyróżnienieJoanna Springer kl. 6b – wyróżnienie I stopnia Maria Prostak
Bystrzańskie Gody – Kolędnicy Przebierańcy Grupa kolędnicza (Oliwia Świerczek kl.4b, Joanna Springer kl. 6b, Joanna Pawlik kl.6b, Martyna Puda kl. 6b, Sandra Woszczyk kl. 6b, Magdalena Szymanek kl. 6a, Monika Lik kl. 6a, Paulina i Weronika Musiałek kl. 6a ) – I m-ce Maria Prostak
Konkurs językowo – plastyczny „Let’s Paint In English” Norbert Wroniewski kl. 3a – I m-ceJan Szczepan kl. 3a – I m-ce Paulina Lis
Ogólnopolski konkurs „Omnibus” wynik dobry: Mateusz Mendrok kl. 4b, Małgorzata Szymlak kl. 5b, Katarzyna Śpiewak kl. 5a, Jakub Ścieszka kl. 5a, Paulina Musiałek kl. 6a, Eliza Kubica kl. 6awynik bardzo dobry: Joanna Springer kl. 6b, Aleksandra Pająk kl. 6b, Amelia Halama kl. 5b, Magdalena Szymanek kl. 6a Wiesława Stolarczyk-KosKatarzyna Męcner
Konkurs humanistyczny – „Alfik” Mateusz Rychlik kl. 3b – wyróżnienie Anna Łabuz
4-bój lekkoatletyczny I m-ce Anna Węgrzyn, Stanisław Wieczorek
Biegi przełajowe I m-ce Anna Węgrzyn, Stanisław Wieczorek
Konkurs biblijny JONASZ FINALIŚCI: Dominika Janik – 6a, Krzysztof Garncarczyk – 6a, Eliza Kubica – 6a, Sebastian Pruś – 4b ks. Piotr Jarosz ks. Grzegorz Strycharski

 

1 001

 

Wyróżnienie w konkursie „Zaprojektuj maskotkę Warowni Pszczyńskich Rycerzy” otrzymali:

1. Ewa Wiercigroch
2. Sebastian Pruś
3. Dawid Chorąży

 

 

 

 

 KONKURSY MUZYCZNE

l.p Data Nazwa konkursu Nazwa zespołu Ilość uczniów (laureatów) Osiągnięcia Organizator
1. 29.11.2013 I etap XIV Przeglądu Pieśni Patriotycznej(etap parafialny) -(śpiew i gra na fletach) 3 I Miejsce w kat. Duet, TercetWeronika Musiałek, Paulina Musiałek,Monika Lik (6A) Diecezja Bielsko-Żywiecka oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Wilkowicach
2. 07.12.2013 Powiatowy Konkurs Folklorystyczny:„U Starego Scepanałodwiecłora do rana” „Okarynki”(śpiewi gra na okarynach) 3 WyróżnienieMagdalena Szymanek 6a,Martyna Puda 6b,Katarzyna Żarnowska 6b Gminny Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Zagroda” w Buczkowicach
  j.w. j.w „Syringa”(gra na fletni Pana) 4 Wyróżnienie
Joanna Springer, 6b
Paulina Musiałek, 6a
Weronika Musiałek, 6a
Michalina Piotrowska
(absolwentka)
j.w.
„Pasterki”(śpiew i gra na fletach i skrzypcach) 5 Nagroda
Joanna Pawlik, 6b
Paulina Rączka, 6b
Joanna Springer, 6b
Katarzyna Żarnowska, 6b
Oliwia Świerczek, 4b
j.w.
Solista(gra na fletni Pana) 1 Wyróżnienie Konrad Staniec (absolwent) j.w.
3. 19.12.2013 Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej (śpiew i gra na skrzypcach)(śpiew) 2 I Miejsce w kat.SP„Duet”:
Oliwia Świerczek, 4bAmelia Klichko, 4bIII Miejsce w kat .SP. „Duet”
Paulina Musiałek, 6a
Weronika Musiałek, 6a
Szkoła im. Władysława Jagiełły,(Beata JędrykaAnna Węgrzyn)
(śpiew) 3 III Miejsce w kat.SP „Zespół”:Eliza Kubica, 6aDawid Konior, 6aMateusz Hutyra, 6a j.w.
4. 11.01.2014 Gminny Konkurs Kolęd Zespół„Beskidy” 9 I MIEJSCE, kat. SP„Grupa kolędnicza”:Joanna Pawlik, 6b
Sandra Woszczyk, 6b
Joanna Springer, 6b
Martyna Puda, 6b
Paulina Rączka, 6b
Monika Lik, 6a
Magdalena Szymanek, 6a
Weronika Musiałek, 6a
Paulina Musiałek, 6a
Biblioteka Publiczna w Wilkowicach oraz Koło Parafialne w Mesznej
śpiew i gra na fletni Panaśpiew i gra na fletach 33 I Miejsce w kat SP.„Duet,Trio”:Monika Lik, 6a
Paulina Musiałek, 6a
Weronika Musiałek, 6a II Miejsce w kat.SP
„Duet,Trio”:
Joanna Pawlik, 6b
Martyna Puda, 6b
Paulina Rączka, 6b
j.w.j.w.
Śpiew i gra na okarynach 2 Wyróżnienie w kat. SP„Duet, trio”:Magdalena Szymanek, 6aMartyna Puda, 6b j.w.
Gra na fletni Pana 1 WyróżnienieI stopnia w kat.SP„Solista”:Joanna Springer, 6b j.w.
5. 01.02.2014 „V Bystrzańskie Gody- Kolędnicy Przebierańcy”(Konkurs Gminny) Grupa KolędniczaŚpiew i gra na fletach, fletni Pana, skrzypcach i klarnecie 9 I Miejsce w kat. SP:Oliwia Świerczek, 4bJoanna Springer, 6bJoanna Pawlik, 6b
Martyna Puda, 6b
Sandra Woszczyk, 6b
Magdalena Szymanek, 6a
Monika Lik, 6a
Weronika Musiałek, 6a
Paulina Musiałek, 6a
StowarzyszenieBystrzańska Inicjatywa

 

Dodatkowe występy:

28.09.2013r.- IX Powiatowy Zjazd Towarzystw Regionalnych w OSP Bystra, pod patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki

26.10.2013r.- Koncert Pieśni Maryjnych w Kościele Parafialnym w Wilkowicach

27.11.2013r.- W Przedszkolu Publicznym w Wilkowicach

19.01.2014r. – Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele Parafialnym w Wilkowicach

Przygotowanie uczniów: Maria Prostak

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

KLASA

IMIĘ NAZWISKO

UCZNIA

KONKURS I MIEJSCE ZAJĘTE

1a

JAKUB MĘCNER

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – wyróżnienie

KAROLINA ZAKRZEWSKA

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – wyróżnienie

1b

ANNA GORYL

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – wyróżnienie

FILIP MARSZAŁEK

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – nagroda

2b

EMILIA DOBIJA

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – nagroda

6b

MICHAŁ NIKIEL

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „SEZAM”

MATEUSZ PACH

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny KANGUR – wynik bardzo dobry, II miejsce

MICHAŁ HORECKI

Ogólnopolski Konkurs „ALFIK HUMANISTYCZNY” – wynik dobry

Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „PINGWIN”

KINGA WYSZOMIRSKA

Powiatowy Konkurs „CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO” – laureat

6c

JOANNA SPRINGER

Ogólnopolski Konkurs Literacki „OMNIBUS” – wynik dobry

 

 

Back To Top