dps1Co roku w listopadzie wychowawcy świetlicy wraz z uczniami organizują spotkanie andrzejkowe dla mieszkańców DPS. Przygotowujemy z tej okazji krótkie wprowadzenie na temat tradycji andrzejkowych oraz wiele humorystycznych wróżb.

Nie inaczej stało się 24.11.2016r., kiedy to nasze wróżki Magda Skonecka i Oliwia Mołdysz oraz wróżbita… Jan Szczepan z klasy 6a, uzbrojeni w wróżby wkroczyli w gościnne progi DPS-u.

Przygotowane wróżby dotyczyły oczywiście tematów matrymonialnych, ale również tego, co może kogoś spotkać w najbliższym roku np. podróże, wygrane w loterii, poprawa zdrowia itp.

Podczas naszych, andrzejkowych spotkań, panuje radosna atmosfera i dużo śmiechu.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami DPS odbyło się 7.12.2016r. Podczas tej wizyty robiliśmy wspólnie kartki świąteczne.

W tworzeniu „kartkowych” dzieł na naszej świetlicy mamy wiele specjalistek, a dodatkowa pomoc zaowocowała powstaniem wielu niepowtarzalnych kartek świątecznych, które zostaną wysłane do przyjaciół DPS w Wilkowicach ze świątecznymi życzeniami.

Spotkania mieszkańców DPS i naszych uczniów są równie ważne dla jednych i dla drugich. Tym pierwszym przynoszą radość i poczucie przynależności, a dla drugich to wielka lekcja wychowawcza i poczucie, że robią coś dobrego dla innych.

dps