skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

ZDALNE LEKCJE ETYKI

Zmiany, jakich musieliśmy dokonać wszyscy w naszym codziennym życiu, są wszem i wobec znane, jednak nie każdy pewnie wie, jak dzielnie pracują nasi uczniowie. Ich codzienne wysiłki, kierowane przez nauczycieli, a wspierane przez rodziców, przynoszą nieraz nieoczekiwane wyniki i wspaniałe prace, o czym można się przekonać wykorzystując współczesną technologię – zdjęcia, poczta elektroniczna, skany itp.
Podczas lekcji dzieci analizowały obecną rzeczywistość – tak odmienną, dziwną, często niezrozumiałą a nawet straszną, jednak niezwykle także wzruszającą. Oto bowiem powstały wspaniałe dzieła uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach (tutaj tylko niektóre z powodu ograniczonego miejsca), które są wyrazem szacunku i wdzięczności, jaką młode pokolenie obdarza wszystkich wokoło, dzięki którym nasze życie toczy się dalej.

,,Nasi bohaterowie’’ 

Policjanci, strażacy, lekarze,
jesteście naszymi bohaterami,
ponieważ każdego dnia jesteście z Nami.

Pomocy nam udzielić śpieszycie,
i tak co dnia ratujecie nam życie.
Wdzięczni bardzo Wam jesteśmy,
Za ten trud ,co go dźwigacie.
I za serce, które co dnia
do swej pracy wkładacie.

Dziękujemy i prosimy,
pozostańcie z nami zawsze.
Bo jesteście dla nas ważni,
i niesiecie nam nadzieję, że to wszystko
kiedyś minie.

Dziękujemy Wam kochani,
za to wszystko co robicie.
By ratować tak po prostu,
jakże kruche nasze życie.

Kacper Szymanek Vb

Jak zawsze, podczas różnorodnych działań, nieocenienie stają się rodzice naszych uczniów, o czym świadczy (mam nadzieję, że mogę spokojnie zacytować słowa jednej z mam) taka wiadomość z poczty: „(…) Na tą chwilę padło pytanie jak możemy pomóc w aktualnie sytuacji myślę że nie będę oryginalna i dużo rodziców z naszej szkoły również dołączyły do grupy osób wspierających szpitale. Mianowicie Janek sumiennie pomaga mi szyć maseczki za nami już 300 maseczek, wiele straconych nocy, bóle kręgosłupa, a nawet łzy. Jan pomaga szyć troczki liczy materiał, kroi materiał, a nawet uszył swoją maseczkę pod okiem mamy. (…)”

 

W imieniu Dyrekcji oraz wszystkich pracowników naszej szkoły dołączamy się zatem do pełnych wdzięczności słów naszych dzieci.

Lucyna Skonecka

P.S.

Więcej prac dostępnych na stronie internetowej spwj.edu.pl

 

 

Back To Top