skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

30. Finał WOŚP

Nie wiemy jak to się stało, a zwłaszcza kiedy, ale to 30. Finał WOŚP, a 24. w Sztabie SP1 Wilkowice. 30 stycznia 2022r. o 7.00 na kwestę wyruszyli pierwsi wolontariusze wraz z nauczycielami -opiekunami, aby o 19.00 zakończyć zbiórkę w sztabie na tegoroczny cel, czyli wyposażenie dziecięcych oddziałów okulistycznych. Co się działo w tym czasie w pogodzie, tego nie pamiętają nawet Ci, którzy z Orkiestrą w Wilkowicach grają od początku. Powiedzieć, że wiało, lało i sypało śniegiem, to jak nic nie powiedzieć, ale żadnemu wolontariuszowi nie przyszło do głowy rezygnowanie z kwesty, a trzeba wam wiedzieć, że wolontariuszami byli w większości uczniowie naszej szkoły z klas 5-8 i kilku sympatyzujących z nami uczniów szkół średnich. Mogliście nas spotkać w okolicach kościołów oraz na ulicach w Wilkowicach, Bystrej i Mesznej, w Szczyrku, na Magurce, na szczycie Klimczoka oraz Chacie na Groniu, a także nasze uczennice -Zawodniczki LKS Klimczok i wolontariuszki, gdzieś…w Polsce 😉

Siłą 47 wolontariuszy zebraliśmy do puszek 24.815 zł, a na naszej eskarbonce w dniu Finału było 3085 zł i zostanie doliczone przez Fundację WOŚP do konta naszego sztabu (to w sumie 27.900 zł)
Sami wolontariusze nic by nie zdziałali, gdyby nie wszyscy, którzy z nami zagrali i wrzucili datki do puszek czy przekazali na eskarbonkę. Bardzo Wam jeszcze raz dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni rodzicom naszych uczniów za przekazanie produktów żywnościowych, napoi, ciast na rzecz naszych Wolontariuszy. Serdeczne podziękowanie dla OSP Wilkowice, za to, że od początku trwania Orkiestry w Wilkowicach wozi naszych Wolontariuszy na miejsca kwesty i nie inaczej było w tym roku.
Mieliśmy wielką ochotę zebrać w tym roku kwotę 47 tys. i tym samym poszczycić się okrągłym milionem złotych zebranym przez nasz sztab. No cóż… poczekamy do przyszłego 31., a u nas 25. (okrąglutkiego) Finału. Rekordem, jak mówi sam Szef Jerzy Owsiak, nie są kolejne kwoty zebrane podczas Finałów, ale to, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ciągle gra, gra w Wilkowicach…
A oto, czym została w tym roku obdarowana grupa naszych wolontariuszy: piękny rysunek i cały słoik zebranych grosików, przyozdobiony przez małą Marcysię z informacją, że chce pomagać chorym dzieciom….Rośnie kolejna wolontariuszka….

Back To Top