skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Sportowe sukcesy

UCZENNICE KLASY 4 ZOSTAŁY MEDALISTKAMI 

                                            MISTRZOSTW POLSKI.

12-15.03.2018 w Białce Tatrzańskiej, odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym. W ciągu trzech dni przeprowadzono dwa biegi indywidualne oraz bieg sztafetowy 4x2km.

W pierwszy dzień na dystansie 1 km stylem klasycznym uczennice naszej szkoły zajęły prawie całe podium . Anna Pawlik wywalczyła 2 miejsce, natomiast Martyna Mańdok była 3. W czołowej dziesiątce  mieliśmy również kolejną swoja uczennice Martynę Rosiak, która uplasowała się na 9 miejscu.

W drugim dniu stylem dowolnym na dystansie 2 km uczennice naszej szkoły również pokazały się z niesamowitej strony, bowiem 4 dziewczyny znalazły się w pierwszej ósemce. Martyna Mańdok 4 miejsce, Martyna Rosiak 5, Anna Pawlik 6 oraz najmłodsza Sandra Kanik 8 miejsce (2 miejsce w swoim roczniku).

W ostatni dzień rozegrano biegi sztafetowe i tu nasze młodziutkie uczennice sprawiły nie lada niespodziankę plasując się na 4 pozycji ( Anna Pawlik, Martyna Rosiak, Martyna Mańdok, Sandra Kanik).

W ogólnej klasyfikacji szkolnej Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach zajęła bardzo wysokie 5 miejsce, cytując portal społecznościowy skipol

„Dorobek punktowy uczennic z Wilkowic to 62,5 punktu. Tak właśnie uczennic, ponieważ dla SP Wilkowice startowały i punktowały tylko dziewczyny. To jedyna taka sytuacja w pierwszej dziesiątce klasyfikacji szkół IMS-ów 2018 w Białce. Gratulujemy!”

To nie koniec sukcesów na tej imprezie sportowej, w klasyfikacji dziewczyn szkół podstawowych nasze młode adeptki narciarstwa biegowego zajęły 2 miejsce, stając się tym samym drugą  najlepszą szkołą w Polsce w kategorii dziewczyn.

Gratulujemy naszym uczennicom tak wspaniałych wyników.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy byli z nami, wspierali swoje dzieci i pomagali logistycznie. Wielkie podziękowania również dla trenerki Agnieszki Szymańczak-Fiołek za ogromną pomoc i wsparcie w trakcie zawodów.

Back To Top