skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Akcje Szkolnego koła Caritas w I semestrze

Akcje Szkolnego koła Caritas w I semestrze

We wrześniu i październiku na zajęciach koła robiliśmy ciekawe zakładki do książek w kształcie zwierząt, metodą origami. Obdarowano nimi uczniów z klas 1-3 oraz 6 grup przedszkolnych.

W listopadzie przeprowadziliśmy akcję: „Paczka dla Niemowlaczka”. Obejmowała ona najmłodszych, najsłabszych podopiecznych z terenów misyjnych. Zbieraliśmy: pieluszki tetrowe, mydełka dla niemowląt, butelki na mleko, mleko zastępcze, maści na odparzenia, płyny do odkażania. W ten sposób wspieraliśmy  mamy, niejednokrotnie ratując życie niemowlaczków. Spakowaliśmy i wysłaliśmy trzy duże paczki pocztą do organizacji misyjnej Redemptoris Missio.

 

W listopadzie miał miejsce również „Trzeci kiermasz jesienny”,  wraz ze świetlicą. Sprzedawaliśmy wykonywane na kole  ozdoby: Jeże, strachy na wróble, krasnale, wianki, mini stroiki, (materiał dary jesieni tematyka jesienna)  pierniki,  galaretki, ciasto. Dochód 1500 zł. na program „Bezpieczna Mama” na doposażenie sal porodowych w Afryce, które są w opłakanym stanie.

W grudniu wykonywaliśmy wraz ze świetlicą kartki świąteczne do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej i Domu Seniora w Bielsku Białej.

W grudniu odwiedziliśmy z choinką Dom Pomocy Społecznej, odbył się również kiermasz świąteczny organizowany  razem ze świetlicą.  Na kole wykonywaliśmy ozdoby: wianki, skrzaty, renifery, stroiki, pierniki, ciasto, galaretki, ozdoby zrobione na technice ofiarowała Katarzyna Domańska Dyda. Dochód 1600zł. na budowę hospicjum dla dzieci fundacja : „ Z Serca Dla Serca”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otrzymaliśmy podziękowania i kolejny raz tytuł „Szkoła z Misją.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie wszystkich akcji to materialne jak i rzeczowe.

Za szczególne wsparcie dziękuję również nauczycielkom: Pani Dorotce Łaciak i Pani Agnieszce Kostka  oraz pozostałym nauczycielom. Szkolne Koło Caritas.

Back To Top