skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

KLASA 4A NA FESTIWALU EKODZIEŁO

24 maja 2018 roku uczniowie klasy 4a odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” w Bystrej, aby uczestniczyć w  4.edycji Festiwalu Ekodzieło. Jest to projekt realizowany przez Klub Gaja, ekologiczną organizację pozarządową działającą na terenie Gminy Wilkowice, łączy on działania artystyczne z edukacją ekologiczną. W ramach tego projektu odbywały się warsztaty, instalacje, wystawy, pokazy filmów i działania artystyczne  w Galerii Bielskiej BWA, Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej i Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej.
Nasze spotkanie w „Promyku” rozpoczęła ciekawa prezentacja o drzewach  naszych okolic. Dowiedzieliśmy się, które drzewo jest największe (w Beskidzie Śląskim to daglezja zielona, która wyrosła aż do 56,9 metrów, najwyższa w Polsce), które najgrubsze, jakie kryteria powinno spełnić drzewo, aby stać się pomnikiem przyrody oraz mnóstwo wiadomości na temat znaczenia drzew w przyrodzie.
Po prezentacji wzięliśmy udział w części artystycznej warsztatów. Dzieci wykonywały ekotorby. Rozpoczęły od projektowania grafiki, którą chciały umieścić na swojej bawełnianej torbie. Następnie przeniosły swój projekt na folię, aby ostatecznie według wykonanego szablonu wymalować zaprojektowany motyw. Warsztaty uruchomiły kreatywność dziewczyn i chłopców a efekty pracy prezentujemy na zdjęciach. Ekologiczne, torby wielokrotnego użytku są doskonałą alternatywą dla jednorazowych foliowych reklamówek.

Back To Top