skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Razem na święta

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach kolejny raz włączyła się w akcję „Razem na święta”. Polega ona na podejmowanie działań w okresie świątecznym , których celem jest pomoc innym oraz budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
W naszej szkole, w czasie przedświątecznym uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas kilka razy odwiedzali mieszkańców pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach. Starsi i Młodsi miło spędzali czas na rozmowach oraz wspólnym wykonywaniu świątecznych ozdób i dekoracji.
Tradycyjnie w grudniu, w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, gdzie można było nabyć dekoracje i ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów na zajęciach.
W grudniu została także zorganizowana zbiórka żywności, odzieży i środków czystości „od Juniorów dla Seniorów” z Wilkowic. Udało się zebrać dary, z których zrobiono trzy paczki dla samotnych, starszych osób, sprawiając im wiele radości. Były łzy wzruszenia i wyrazy wdzięczności, które niniejszy przekazujemy wszystkim ofiarodawcom. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły-członkowie Caritasu odwiedzili z życzeniami świątecznymi również inne starsze osoby, ofiarowując im świąteczne stroiki i ciasto domowej roboty.
Co roczną tradycją jest akcja naszej szkolnej świetlicy – „Choinka Nadziei”. Uczniowie na zajęciach świetlicowych przygotowali ozdoby, którymi udekorowali żywą choinkę, przekazaną przez leśniczego z Bystrej. Przed świętami, wraz z życzeniami, dzieci zaniosły ją jako prezent dla mieszkańców pobliskiego DPS. Przy okazji odbyło się także wspólne kolędowanie.
Również tradycją naszej szkoły są Jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie klas 3 wraz z wychowawczyniami Barbarą Włodarz i Anną Łabuz, wspieranymi przez księdza Jakuba Studzińskiego. Jasełka zaprezentowano przed społecznością szkolną oraz parafialną, wprowadzając widzów w atmosferę świąteczną związaną z tajemnicą Bożego Narodzenia.
Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, kiedy w naszym codziennym zabieganiu, zaczynamy dostrzegać potrzeby innych, ich samotność i biedę. Dzięki akcjom „Razem na święta” uczymy tej wrażliwości naszych uczniów, aby w przyszłości, jako dorośli, potrafili także otwierać się na pomoc potrzebującym.

Back To Top