skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

SMAKOWITY DZIEŃ…

   8 listopada minął nam jako jeden z najbardziej smakowitych dni w roku – tak bowiem uczciliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

    Uczniowie klas uczestniczących w Programie dla szkół na zasadach określonych rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 sierpnia 2021 r.
w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U., poz. 1572), ale także starszych „podchwyciło” plan zapowiadany kilka dni wcześniej przez wychowawców
i przyniosło w ten dzień na zajęcia produkty żywnościowe do przygotowania zdrowych, pożywnych i smakowitych przekąsek. 

Efekt był zadziwiający, jednak najważniejsze, że uczniowie kolejny raz omawiali konieczność spożywania warzyw, owoców i przetworów mlecznych; wskazywali układ piramidy żywieniowej i uzasadniali potrzebę profilaktyki zdrowotnej np.
w zakresie walki z otyłością oraz sposoby podnoszenia odporności organizmu.

      Pomocą w tym zakresie służyły broszury i filmy edukacyjne rozpowszechniane na zajęciach oraz za pośrednictwem dziennika elektronicznego zarówno uczniom jak i ich rodzicom.

           Być może dzień 8 listopada już na stałe zagości w planie pracy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach propagując w ten sposób zdrowy styl życia.

        Dzieła naszych uczniów podziwiać można w Galerii szkolnej (niestety wszystkie smakołyki już dawno zjedzono!)

Back To Top