skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W sali gimnastycznej zgromadziły się klasy I – III, a zabawę przygotowały i poprowadziły Panie:  Anna Łabuz, Barbara Włodarz

 

 

Celem zajęć było:

– zapoznanie dzieci z historią powstania Światowego Dnia Pluszowego Misia;

– kształtowanie u dzieci umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo – zadaniowych;

– integrowanie zespołu klasowego poprzez wspólne wykonywanie zadań;

– wdrażanie do uważnego słuchania i do wypowiadania się na podany temat oraz do aktywnego włączania się do zabaw w zespole;

– zaangażowanie do rozwiązywania różnorodnych zadań dzieci nieśmiałych;

– planowanie procesu dydaktycznego z uwzględnieniem wykorzystania pracy metodą problemową i pracy grupowej;

– prawidłowość udzielania informacji zwrotnej podczas zajęć.

Dzieci nauczyły się i zaśpiewały piosenkę o szarych misiach i poznały historie obchodów tego dnia (Było to bardzo dawno, ponad 100 lat temu, a dokładnie 25 listopada 1902 roku. Wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki – Theodor Roosevelt – wybrał się na polowanie. Podczas tego polowania zauważył, że jeden z myśliwych chce zabić małego, bezbronnego niedźwiadka. Kategorycznie się temu sprzeciwił i w ten sposób uratował niedźwiadkowi życie. Świadek tego wydarzenia uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w gazecie. Gdy ujrzał go właściciel sklepu z zabawkami wpadł na genialny pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających właśnie tego misia. Chciał też zobaczyć, jak będą sprzedawały się misie.

Jak się domyślacie, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Dodam jeszcze, że ten pierwszy pluszowy miś otrzymał imię Tedy – jest to zdrobnienie od imienia prezydenta Theodora.

Wkrótce w wielu krajach zaczęły się rodzić i nadal rodzą kolejne pluszowe misie. Jest ich bardzo dużo. Wiele z nich zdobyło światową sławę jako aktorzy filmowi, modele, bohaterowie piosenek, wierszyków, bajek i książeczek dla dzieci).

Następnie wszyscy złożyli przysięgę:

Z okazji Dnia Pluszowego Misia

My dzieci ze szkoły w Wilkowicach

Przyrzekamy:

Że wszystkie misie przytulać będziemy,

Że krzywdy im zrobić nie damy

I pamiętać o nich zawsze będziemy.

Przyrzekamy.

Były też: wyklejanie kółkami dużego misia z papieru, mini warsztat kulinarne, taniec z misiami przy piosence „Jadą, jadą misie”, ćwiczenia sprawnościowe, konkurs na najmniejszego i największego misia oraz quiz o misiach.

Zabawa była fantastyczna, a dzieci zachwycone.

Bardzo dziękujemy organizatorkom za przygotowanie i poprowadzenie zajęć 🙂

 

Back To Top