skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Wiadomości ze szkolnej świetlicy

W świetlicy panuje miła, przyjazna atmosfera, dzieci czują się tutaj dobrze i bezpiecznie, chętnie do nas przychodzą. Rano mogą spokojnie poczekać i przygotować się na czekające ich zajęcia. Po lekcjach natomiast mogą odpocząć, pobawić się, czy odrobić zadanie domowe. Dzieci z różnych klas integrują się ze sobą, uczą się bezpiecznie i zgodnie bawić.

 

 

              

W listopadzie i grudniu dzieci ze świetlicy wraz z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas wykonały szereg prac plastycznych na kiermasz świąteczny. Były to ozdobne lampiony, aniołki, okienka   i gwiazdki wykonane z patyczków laryngologicznych, stroiki, skrzaty, bałwanki, serca z pachnącymi ziarnami kawy, suszonymi plastrami jabłka, gruszki, pomarańczy oraz cynamonem.

     

Jak co roku nasi uczniowie ozdobili żywą choinkę, która została przekazana nam przez Nadleśnictwo z Bystrej. Obdarowaliśmy nią mieszkańców Domu Opieki Społecznej, w czasie kolędowania zespołu góralskiego prowadzonego przez panią Marię Prostak. Jest to już wieloletnia tradycja, a nasze spotkania z mieszkańcami DSU –u są bardzo ważne dla  podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i naszych uczniów.

W miesiącu grudniu dzieci ze świetlicy wykonywały świąteczne kartki dla kombatantów jako podziękowanie za udział w obronie ojczyzny i zapewnienie o naszej pamięci o  bohaterach. Przy okazji rozmawialiśmy podczas zajęć świetlicowych o obronie ojczyzny i o tym, kto to jest kombatant.

Pani Sławka – wychowawczyni świetlicy, regularnie wraz dziećmi odwiedza DPS, gdzie uczniowie biorą udział z zajęciach plastycznych i integrują się z mieszkańcami.   

Na zajęciach plastycznych prowadzonych w świetlicy, uczniowie mają możliwość robienia różnych prac plastycznych, które później są wystawiane na gazetkach szkolnych.

                        

Back To Top