skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

XVII Powiatowy Rajd Brązowego Liścia

 W dniu 5 października 2019 r. przekonaliśmy się, że w naszej szkole, w klasie 3B są prawdziwi twardziele. W tą deszczową i chłodną sobotę odbył się „Powiatowy Rajd Brązowego Liścia” i na jego starcie stanęli tylko najdzielniejsi i najbardziej nieustraszeni młodzi turyści. Nasza drużyna, pod opieką p. Basi Włodarz i p. Gabrysi Giełtowskiej w  sile 4 dziewczyn i 3 chłopaków  rozpoczęła o 8.00 ponad 13 km wędrówkę z przełęczy Przegibek do Porąbki przez  Gaiki, przełęcz „U  Panienki” i Hrobaczą Łąkę. Mimo bardzo niesprzyjającej aury, nikt nie narzekał, humor dopisywał, a wszystkie niedogodności  tworzyły atmosferę przygody i wyzwania.

 

 

 

 

 

 

Na krótkich  postojach szybko regenerowaliśmy siły, a w schronisku na Hrobaczej Łące, gdzie mieliśmy dłuższy odpoczynek,  zmieniliśmy przemoczone skarpety i podsuszyliśmy mokre ubrania, rozgrzewając się w cieple i przy pomocy herbaty.

Szkoda tylko, że nie mogliśmy podziwiać pięknych widoków, które ukryły się w niskich chmurach i mgle. Na mecie zameldowaliśmy się w komplecie ok.12.30, zjedliśmy pyszną grochówkę, wzięliśmy udział w konkurencjach „rzut ziemniakiem” i „strzelanie do bramki kijem hokejowym”, a reprezentacja: Marcelina Witek, Dominika Chrobak, Hania Stawowczyk i Wiktor Kubiak wystąpili na scenie i zaprezentowali piosenkę pt. „Co może mały człowiek”.

 

Jak dowiedli nasi uczniowie – duuuużo może……

Wielkie podziękowania należą się także rodzicom naszych dzielnych turystów, za to, że uwierzyli w swoje dzieci i mimo złych warunków atmosferycznych pozwolili im na wzięcie udziału w rajdzie oraz, że dowieźli na start i odebrali z mety w Porąbce.

Back To Top