skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

XX Przegląd Pieśni Patriotycznej

SZKOŁA PODSTWOWA NR 1 W WILKOWICACH:

„ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY”.

28 listopada 2019 roku,  na sali widowiskowej OSP w Wilkowicach odbył się I etap kolejnej, jubileuszowej edycji XX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Ideą corocznych spotkań jest popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie świadomości patriotycznej, umiłowanie ojczyzny. W Domu Strażaka można było usłyszeć wiele utworów w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas podstawowych.  Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach reprezentowana była przez liczne grono dzieci (aż szesnastu!).
W ocenie jury w kategorii „solista, duet i zespół do 6 osób” z klas 1-3 I MIEJSCE zajęła Alicja Szkup Z KLASY 2A (przygotowana przez  Panią Beatę Duraj), natomiast z klas 4-6 I MIEJSCE przyznano Annie Kuboszek Z KLASY 6A. Wyróżnienie otrzymały dwa duety: Kinga Dziedzic i Piotr Pukacz z klasy 4a oraz Anna Klimczak i Marta Czech z klasy 5b. Do kolejnego etapu Przeglądu zakwalifikowali się uczestnicy, którzy w swoich kategoriach zajęli I miejsce, a zatem trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów w Hałcnowie, gdzie w marcu przyszłego roku odbędzie się etap finałowy!

Uczniów z klas 4-6 naszej szkoły przygotowała nauczycielka muzyki, pani mgr Maria Prostak. Wielkie podziękowania należą się  Prezes Akcji Katolickiej działającej na terenie tutejszej parafii,  pani Bożenie Tobiasz, która doskonale zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia.  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie Przeglądu.

Back To Top