skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

27. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach po raz..….21 włączyła się w kolejny, 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Nasza szkolna tradycja” – można już tak powiedzieć o tym przedsięwzięciu. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły nie wyobrażają sobie, że mogliby nie wziąć udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

13 stycznia 87 wolontariuszy naszego sztabu kwestowało na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali pediatrycznych.

Formuła tegorocznej kwesty w naszym sztabie była nieco inna niż w poprzednich latach. Ze względu na to, że 27.Finał odbył się w niedzielę „niehandlową”, wolontariusze kwestowali tylko z okolicach kościołów w Wilkowicach, Bystrej i Mesznej oraz w obrębie stacji benzynowych.

Pogoda nas specjalnie nie rozpieszczała, ale mimo to wolontariusze z klas IV-VII, wraz z opiekunami wyszli w teren i zebrali niebagatelną kwotę 35.521,19 zł oraz ok.206 zł w innej walucie.

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję, przede wszystkim rodzicom naszych wolontariuszy, mieszkańcom gminy, którzy licznie nas wsparli, a także firmie AMBI, która zaopatrzyła wolontariuszy w soczki.

Potwierdziły się słowa tegorocznego sloganu promującego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, że „pomaganie jest dziecinnie proste”.

Wychodząc naprzeciw prośbie „głównego dyrygenta” Jerzego Owsiaka, nie organizowaliśmy „światełka do nieba” za pomocą fajerwerków, ale o 20. łączyliśmy się myślami z wszystkimi wolontariuszami w całej Polsce i na świecie. Sie ma!

Back To Top