skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Dzień Dziecka

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W naszej szkole tegoroczne obchody tak ważnego dla wszystkich święta przebiegały pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo”. Dzień rozpoczął się od przeprowadzonej ewakuacji w związku z faktem, iż na parterze przy wyjściu głównym ze szkoły wybuchł pożar Były prawdziwe dymy, prawdziwi strażacy, prawdziwa akcja ratunkowa! Na miejsce konieczne było wezwanie 2 samochodów bojowych straży pożarnej, w tym jednego z drabiną strażacką. Drabina była potrzebna dlatego, że Pani Strażak sprawdzająca pomieszczenia została uwięziona w jednej z sal na pierwszym piętrze przez ogień. Dzielni strażacy przy użyciu drabiny uratowali osobę uwięzioną przez okno. „Bezpiecznie i zdrowo” to również uprawianie sportu i zażywanie ruchu na świeżym powietrzu ☀️ To także niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. I właśnie tak było u nas w szkole. Bawiliśmy się wspólnie na boisku, graliśmy w gry na sali gimnastycznej, uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy, a na koniec podziwialiśmy naszą okolicę z lotu ptaka wyjeżdżając ponad dach szkoły w koszu strażackim.
Dziękujemy OSP Wilkowice, MDP Wilkowice za przygotowanie i przeprowadzanie akcji ratunkowej, konkurencji oraz OSP Bystra za udostępnienie drabiny i jej obsługę.
Wszystkim strażakom: Szczygłowski Tomasz, Damek Roman, Biernat Julia, Czekierda Kamil, Sztwiorok Wacław, Biernat Kinga, Gabor Grzegorz, Wandzel Jarek składamy serdeczne podziękowanie za poświęcony czas, cierpliwość oraz uśmiech na twarzach

Więcej zdjęć w galerii

Back To Top