skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA !

UDZIAŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY
W WILKOWICACH W PROJEKTACH, PRZEGLĄDACH I KONKURSACH KOLĘDNICZYCH  

W mijającym okresie kolędniczym zespół fletni pana „Beskidy” godnie reprezentował naszą szkołę: uczniowie przedstawiali kolędy w formie śpiewu i gry na fletniach oraz fletach prostych sopranowych. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach brała udział w wielu działaniach związanych z naszą narodową tradycją; jak co roku  kolędowaliśmy w wilkowickim Domu Pomocy Społecznej, niosąc radość i nadzieję w sercach wielu podopiecznych. Uczniowie brali udział
w Konkursie Kolęd w Kościele Parafialnym w Bystrej Krakowskiej, gdzie zdobyli nagrody laureatów: I Miejsce dla zespołu „Beskidy”, a w kategorii solistów II miejsce dla Weroniki Pukacz z klasy 4a oraz III miejsce dla Agnieszki Widuch z klasy 4d i Anny Kuboszek z klasy 4a.

Nasi muzycy wzięli również  udział w  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kościele Parafialnym
w Mesznej, otrzymując nagrodę.

Podczas IX Godów Bystrzańskich, organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa Bystrzańska, wysłuchano i obejrzano prezentację grup kolędniczych wszystkich placówek oświatowych naszej gminy;  występ uczniów z naszej szkoły (przygotowany przez Sławomirę Basiura i Marię Prostak) zdobył najwięcej pochwał za wspaniałą prezentację słowno-muzyczną.

Zespół fletni pana „Beskidy” miał zaszczyt uczestniczyć w oprawie liturgii Mszy Świętych
w Kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Wilkowicach; po ich zakończeniu zaprezentował koncerty kolędnicze, które zostały zarejestrowane na oficjalnej stronie Parafii.

Zespół muzyczny „Beskidy” prowadzi nauczycielka muzyki, Pani Maria Prostak.

Back To Top