+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Pieśń Patriotyczna w sercu i na ustach.

30 listopada 2017 w ośrodku OSP w Wilkowicach odbyła się kolejna edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, której jednym z organizatorów jest Oddział Akcji Katolickiej, działającej przy parafii  kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioła
w Wilkowicach.

Jednym z głównych założeń tej uroczystości jest krzewienie patriotyzmu wśród dzieci
i młodzieży poprzez znajomość historii naszej ojczyzny, do której nawiązują prezentowane pieśni. Tegoroczne  spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ; dowodem na to stała się liczna grupa uczestników, począwszy od przedszkolaków, aż po młodzież gimnazjalną.

Największą liczbę uczestników reprezentowała Szkoła  Podstawowa nr 1
im. Władysława Jagiełły ; uczniowie naszej szkoły stali się zdobywcami I Miejsc we wszystkich swoich kategoriach! Oto wyniki naszych uczniów:

Wśród przedszkolaków I Miejsce przyznano Grupie VI „Smerfy”

( opiekunowie: Katarzyna Zielińska Ficoń, Sławomira Basiura).

W kategorii klas 1-3 laureatką I Miejsca stała się Marta Czech z klasy 3C

( opiekun:  Beata Duraj).

Wśród zespołów klas 1-3 I Miejsce zajął zespół z klasy 3A i 3B

( opiekunowie: Elżbieta Wnuk i Lucyna Skonecka).

W grupie klas 4 – 7 zdobywczynią I Miejsca jest Anna Kuboszek z klasy 4A

(opiekun: Maria Prostak).

W kategorii zespołów klas 4-7 ( powyżej sześciu osób) I Miejsce zajął zespół „Groniczki”
w składzie: Agnieszka Widuch, Anna Kuboszek, Weronika Pukacz, Zuzanna Kokot, Martyna Rosiak, Michał i Filip Damek, Jakub Pach i Oliwier Pszczółka

(opiekun: Maria Prostak).

Wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc w swoich kategoriach wezmą udział w etapie finałowym, który zostanie przeprowadzony na etapie diecezjalnym w Bielsku – Białej.

Pragniemy podziękować  Pani Bożenie Tobiasz – Prezes Akcji Katolickiej działającej na terenie tutejszej parafii, która doskonale zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wielkość liter