skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Choinki Nadziei 2017

Od wielu już lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Wilkowicach, reprezentowana przez świetlicę szkolną, włącza się w akcję Fundacji Arka „Choinki Nadziei”.        Z kolędą i choinką odwiedzamy pobliski Dom Pomocy Społecznej. Wiemy, że co roku mieszkańcy DPS czekają na nasze odwiedziny, a pachnąca choinka przez cały okres świąt przypomina im o naszej serdecznej pamięci. W okresie świątecznym samotność szczególnie boli. Choinki Nadziei – pięknie ozdobione przez naszych uczniów drzewka, przyniesione starszym, czy niepełnosprawnym osobom dodają energii i optymizmu.

Tegoroczna choinka, ustrojona w wykonane przez dzieci ozdoby z masy porcelanowej oraz czerwone i białe kokardki, prezentowała się pięknie. Malowniczo i po góralsku prezentował się także zespół „Groniczki” z Panią Marią Prostak, który przekazał świąteczne drzewko i wystąpił przed Mieszkańcami DPS-u w Wilkowicach

Nieocenionej pomocy w tym przedsięwzięciu udzielił nam Pan Leśniczy  z Bystrej – Ryszard Kucharski, który dostarczył do szkoły pięknego świerka, a my mogliśmy zanieść go do DPS-u. Serdecznie  dziękujemy za lata współpracy.

 

Back To Top