skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Podaj dobro dalej

W ostatni wtorek pięknego miesiąca maja  w auli przy Bazylice Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród dla zwycięzców drugiej już edycji projektu „Podaj dobro dalej”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Głównym celem tego projektu jest zachęcenie młodych ludzi do przyjmowania postawy pełnej uczynków miłosierdzia względem osób starszych i chorych.. Gościem honorowym tego wydarzenia był emerytowany biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej bp Jan Zając, który prywatnie jest wujkiem patronki naszej fundacji. Mogliśmy wysłuchać jego osobistego doświadczenia i inspiracji, które czerpie na co dzień z przykładu życia Helenki Kmieć. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: ks. Franciszek Ślusarczyk, gospodarz miejsca, w którym odbywała się gala, ks. Mirosław Stanek SDS, prezes Fundacji im. Heleny Kmieć oraz z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator – ks. Marcin Dębkowski SDS.

Podczas gali wyróżnionych zostało z całej Polski 10 szkół. Ich przedstawiciele wraz ze swoimi opiekunami odebrali nagrody. Wśród laureatów znalazła się grupa dziewczynek ze Szkolnego Caritasu  SP nr 1 w Wilkowicach (Zuzanna Kokot, Emilia Czernek, Elżbieta Kąkol, Wiktoria Szymalska, Natalia Romaniak oraz opiekun p. Sławomira Basiura); 

Całą galę prowadziły: Marta Trawińska i Agnieszka Wrzesińska. Nie brakło też elementów artystycznych (występy dzieci, prezentacje multimedialne), a na wszystkich uczestników czekał w kawiarence słodki poczęstunek.

Dzień ten to jednak nie tylko uroczysta gala. Po jej zakończeniu był czas na modlitwę podczas Eucharystii sprawowanej w kaplicy Apostołki Miłosierdzia Bożego św. Faustyny Kowalskiej. Był też czas na posiłek w domu zakonnym salwatorianów na Zakrzówku, po którym odbyły się zorganizowane przez Martę Trawińską warsztaty dla dzieci o Helence oraz integracja. Intensywność tego dnia jest dowodem na to, że dzieło zainspirowane życiem i przykładem tragicznie zmarłej wolontariuszki WMS-u Helenki Kmieć przynosi konkretne owoce w postaci aktywności nakierowanych na pomoc drugiemu człowiekowi. Jak w lustrze obijają jej życiowy cel, w centrum którego stał Miłosierny Jezus. W tym obliczu pragną odnaleźć się nie tylko uczestnicy projektu, ale każdy, któremu postawa śp. Helenki nie jest obojętna.

Back To Top