skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Sportowe sukcesy naszych uczniów

5 marca 2020 roku  reprezentacja dziewcząt SP1 w  Wilkowicach zdobyła tytuł Mistrza Powiatu bielskiego Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej.

” Nasze złotka” w składzie: Węgrzyn Zofia, Kliś Kinga, Mizera Anita, Wajdzik Lea, Jarzębowska Julia, Żmij Lidia, Rosiak Martyna, Mańdok Martyna, Zyzańska Emilia, Wójcikiewicz Milena, Karolina Bojdys, Steczek Amelia, swoją drogę po mistrzostwo rozpoczęły od wygrania bardzo trudnego etapu gminnego, dzięki czemu awansowały na szczebel półfinału powiatu. Tam wygrały z zespołem z Kóz (11:1) oraz faworyzowaną drużyną z Czańca, która nie miała wiele do powiedzenia, przegrywając mecz 1:7.

Trzy najlepsze zespoły z powiatu bielskiego spotkały się w dniu 5 marca na turnieju finałowym w Jasienicy. Rywalkami Wilkowiczanek  były dziewczęta z SP Rudzica i SP Pisarzowice. Mecze były bardzo zacięte, o czym świadczą wyniki: Wilkowice- Rudzica (4:3), Wilkowice- Pisarzowice (3:1), co finalnie zaowocowało zdobyciem przez dziewczęta SP1 Wilkowice pierwszego w historii Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej.

Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim bramkarka Kinga Kliś, która w półfinale i finale straciła tylko 6 bramek oraz Zosia Węgrzyn, która rzuciła przeciwniczkom łącznie 20 z 25  strzelonych przez Wilkowiczanki bramek.

2 kwietnia w Łodygowicach odbędzie się etap Rejonowy, gdzie spotkamy się z mistrzami powiatu żywieckiego i miasta Bielska-Białej. Trzymajcie kciuki!!!

     

Back To Top