skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Spotkanie z Elmo

W dniu 19.12., tuż przed świętami, mieliśmy w klasie 1 a niezwykłego gościa. Odwiedził nas pies rasy golden retriever, należący do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Elmo na co dzień pracuje jako pies do dogoterapii. Przemiła właścicielka psa uczuliła najpierw dzieci, na to jak należy się zachowywać w obecności psa, aby taki kontakt był bezpieczny. Nauczyliśmy się również, jak zachować się w sytuacji, gdy pies nas atakuje (m.in. dowiedzieliśmy się jaką przyjąć w takiej sytuacji pozycję). Pani opowiedziała nam również, gdzie możemy spotkać pracujące psy i jak pomagają one ludziom. Same dzieci tez wiele wiedziały na ten temat. Poznaliśmy kilka ciekawych opowieści, jak pracują np. psy policyjne.

Mogliśmy się przekonać, że Elmo potrafi dodawać wcale nie gorzej niż my. Tylko, że my mówimy, a Elmo wyszczekiwał właściwą odpowiedź.
Na zakończenie spotkania wspólnie ułożyliśmy psie puzzle. Spotkanie było bardzo ciekawe, dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o zwyczajach i zachowaniu psów.

         

Back To Top