25 października 2018 roku na sali widowiskowej OSP w Wilkowicach odbyło się spotkanie autorskie  ze znanym pisarzem dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Na tę uroczystość zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. Pan Paweł Beręsewicz jest autorem bardzo cenionym i lubianym; jako twórca literatury dziecięcej  zdobywa uznanie i sympatię swych odbiorców. Podczas spotkania z czytelnikami autor opisywał swoją twórczość i omawiał wybrane książki. Pisarz nawiązał znakomity kontakt       z naszymi młodymi słuchaczami; liczne pytania i często zaskakujące odpowiedzi być może staną się kanwą kolejnych pomysłów literackich!

Dodajmy, że nasi uczniowie już przed spotkaniem z artystą poznali wiele jego książek        a biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy związany z twórczością tego popularnego pisarza.

W imieniu uczniów naszej szkoły,
nauczycieli oraz bibliotekarzy
serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowicach
za zaproszenie na to niezwykłe spotkanie!