Program platformy edukacyjnej scenariusze.edu.pl „TECHNOLOGIE
Z KLASĄ dla klas I-III” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach został ukończony.

Uczniowie klasy 3a oraz 3b zrealizowali w drugim półroczu wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Lucyna Skonecką oraz p. Elżbietą Wnuk sześć scenariuszy lekcji opracowanych przez ekspertów platformy dotyczących programowania bez komputera i z komputerem takich jak:

Podczas kolejnych zadań uczniom towarzyszył zestaw interaktywnej planszy, która była eksponowana w każdej z sal. Głównym bohaterem był robot, którego statek kosmiczny rozbił się na nieznanej planecie, a on sam stracił pamięć.
O pomoc w naprawie pojazdu i zaprogramowaniu drogi powrotnej do domu poprosił m.in. naszych uczniów, którzy mogli tę prośbę usłyszeć jako nagranie
z płyty CD dołączonej do zestawu każdej klasy. Wciągająca fabuła, wzmacniana jeszcze odczytywanymi listami od Kodeusza, z pewnością zachęciła dzieci do zdobywania pierwszych kroków w zakresie umiejętności programowania.

Każdy zrealizowany temat po lekcjach musiał być podsumowany,
a scenariusz i zajęcia ocenione oraz przesłane wraz ze zdjęciami łączami internetowymi platformy.

Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i – mamy nadzieję – moc satysfakcji z własnych osiągnięć i umiejętności. Może tak właśnie rosną przyszli programiści!

Trzymamy kciuki.