skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Sportowe sukcesy

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI NA NARTOROLKACH

Uczniowie naszej szkoły we wrześniu wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach. Zdobyty  rok temu tytuł mistrza Polski obronił uczeń klasy 4 Jakub Pawlik. W pierwszy dzień Jakub zdobył tytuł Wice-mistrza Polski, by dzień potem stanąć na najwyższym stopniu podium, wygrywając zawody. W kategorii dziewczyn – rocznik 2007 i młodsze, brązowy medal dwukrotnie padł łupem naszej uczennicy klasy 5 Martyny Mańdok. W tej samej kategorii 6 miejsce dwukrotnie zajęła Anna Pawlik, 8 i 11 była Martyna Rosiak, a 20 i 21 Martyna Mirowska.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI POWIATU

Historyczny wynik w Sztafetowych biegach przełajowych odniosła nasza Szkoła w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna w składzie: Szymon Laszczak, Jakub Mańdok, Karol Drelicharz, Marek Salachna, Kamil Caputa, Kamil Twardowski najpierw w pięknym stylu wygrała zawody na szczeblu gminnym, by po tygodniu w Czechowicach-Dziedzicach po zaciętej i pełnej emocji walce zostać Mistrzami Powiatu i uzyskać awans do ćwierćfinału rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

W zawodach rejonowych, które odbyły się w Zabrzegu, nasi uczniowie wywalczyli bardzo wysokie 4 miejsce przegrywając nieznacznie brązowy medal z Czańcem.

W tych samych zawodach w kategorii dziewczyn zwycięstwo na szczeblu gminnym również uzyskały nasze uczennice, awansując do zawodów powiatowych, gdzie zajęły 9 miejsce.

Szkołę reprezentowały:

Natalia Kowalska, Martyna Rosiak, Dagmara Chrobak, Agata Rzepa, Anna Pawlik, Julia Jarzębowska.

SP 1 WILKOWICE PONOWNIE WYGRYWA

Po wygranych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych uczniowie naszej szkoły nie zwalniają tempa. Podczas rozgrywek w ramach Igrzysk dzieci w mini piłce nożnej na szczeblu gminnym uczniowie naszej szkoły okazali się ponownie najlepsi. Drużyna w składzie: Szymon Laszczak, Jakub Mańdok, Karol Drelicharz, Marek Salachna, Kevin Niedźwiecki, Tomasz Pach, Maciej Jakubiec, Kacper Duraj, Franek Gołąbek, Igor Kubica  pokonała  SP2 Bystra, SP 1 Meszna oraz SP 2 Wilkowice i uzyskała awans do ½ powiatu. Podczas półfinałów Powiatowych lepsza od nas okazała się tylko drużyna z Czańca, która później została Mistrzem Powiatu.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie!

 

 

 

 

 

 

 

 

Back To Top