skip to Main Content
+ 48 33 827 19 90 sekretariat@spwj.edu.pl ul. Kościelna 10, 43-365 Wilkowice

Wspaniały początek Sportowego Roku Szkolnego

Początek roku szkolnego, w dziedzinie  sportu na pewno możemy uznać do jak najlepszych.

Od września uczniowie naszej szkoły startują w Zawodach Szkolnego Związku Sportowego. Od tego roku poziom zawodów, już na etapie gminnym bardzo się podniósł, w związku z reforma jaka została wprowadzona od nowego roku szkolnego. I tak w pierwszym etapie gminnym  walczy ze sobą 5 szkół a nie jak do tej pory 3.

We wrześniu i październiku nasza szkoła brała udział w takich zawodach jak :

Mini piłka nożna, sztafetowe biegi przełajowe, VII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe, Międzynarodowe zawody LA , Czwartki Lekkoatletyczne, szachy.

Podczas , zawodów w piłkę nożną uczniowie naszej szkoły zwyciężyli zawody gminne, a następnie okazali się nie pokonani podczas półfinałów powiatowych. Teraz czeka nas finał powiatu, który odbędzie się 25 października. Szkołę reprezentowali: Dawid Copija, Jakub Mańdok, Szymon Laszczak, Karol Drelicharz, Kevin Niedźwidzki, Jakub Męcner, Radosław Więzik, Marek Salachna, Wiktor Pilarczyk, Kacper Duraj.

W Gminnych Sztafetowych biegach przełajowych SP 1 w Wilkowicach ponownie nie miała równych sobie zwyciężając zarówno w kategorii chłopaków jak i dziewcząt.Nasza reprezentacja:Karolina Zakrzewska, Katarzyna Janosz, Martyna Rosiak, Martyna Mańdok, Anna Pawlik, Emilia Czernek, Mańdok Jakub, Szymon Laszczak, Karol Drelicharz, Dawid Copija, Jakub Pach, Sebastian Mędrzak

Będąc już w temacie królowej sportów Lekkoatletyce nie można zapomnieć o Dawidzie Copiji. Uczeń naszej szkoły na początku września zakwalifikował się do Międzynarodowych zawodów LA w Czeskim Frydek-Mistek , gdzie zajął 2 miejsce.

Uczniowie: Igor Kmieć, Kacper Kmieć, Tomasz Pach, Bartosz Kadłubicki, Anna Pawlik, Martna Mańdok, Martyna Rosiak, Martyna Mirowska, Lidia Żmij,brali udział w VII Ogólnopolskich  Integracyjnych Halowych zawodach sportowych, gdzie zajmowali miejsca w pierwszej trójce w swoich kategoriach m.in. w biegu slalomem, rzucie piłką lekarską czy strzale na bramkę.

Czwartki LA to kolejne sukcesy i rekordy życiowe naszych uczniów. W trzech dotychczas rozegranych edycjach  multimedalistką jest Zosia Węgrzyn, która jest na razie najszybszą dziewczynką na 60m a skoki na ponad 4metry budzą podziw u niejednego wuefisty oraz trenera.

 

Życzymy dalszych sukcesów naszym młodym sportowcom.

Back To Top